Zwrot akcji ws. umowy Roberta Lewandowskiego. Już bliżej, niż dalej

Wygląda na to, że Robert Lewandowski przybliża się do przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. Władze mistrzów Niemiec przekonały się do tego, żeby zaproponować kapitanowi biało-czerwonych umowę do 30 czerwca 2025 roku - informuje niemiecki oddział Sky Sports.

- Bayern upadłby na głowę, gdyby pozbył się Lewandowskiego - powiedział Uli Hoeness, honorowy prezes klubu z Bawarii, narzucając tym samym presję na obecne władze ws. nowego kontraktu dla Roberta Lewandowskiego. Obecna umowa reprezentanta Polski wygasa z końcem czerwca 2023 roku, co oznacza, że za dwanaście miesięcy będzie mógł rozmawiać z potencjalnym nowym pracodawcą. Kilka dni temu, podczas gali FIFA The Best, Lewandowski odebrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA, wygrywając w plebiscycie z Leo Messim oraz Mohamedem Salahem.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Robert Lewandowski jednak na dłużej z Bayernem Monachium? Władze przekonały się do dłuższej umowy

Niemiecki oddział Sky Sports informuje, że Bayern Monachium jest skłonny przedłużyć umowę z Robertem Lewandowskim do końca czerwca 2025 roku, w wyniku czego zrobi wyjątek dla reprezentanta Polski - polityka klubu zakłada przedłużanie umów z piłkarzami powyżej 30. roku życia zaledwie o rok. Podobną decyzję Bayern ma podjąć względem kontraktów dla Manuela Neuera oraz Thomasa Muellera, którzy są w podobnej sytuacji.

Wcześniej "Sport Bild" informował, że Bayern zakłada dwa scenariusze - przedłużenie umowy lub odejście Lewandowskiego już latem, co spotkało się z aprobatą Piniego Zahaviego, agenta Polaka. Bayern nie zamierza pozwolić na to, by Robert Lewandowski odszedł za darmo, a obecnie jego sytuację obserwują takie kluby, jak Manchester City czy Paris Saint-Germain. To może zatem oznaczać, że kapitan biało-czerwonych będzie musiał się zgodzić na obniżenie pensji z racji swojego wieku. 

Robert Lewandowski w tym sezonie strzelił 23 gole i zaliczył jedną asystę w 19 meczach Bundesligi, a licząc wszystkie rozgrywki zdobył 34 bramki i zaliczył trzy asysty w 27 meczach. Przedłużenie umowy oznaczałoby spore szanse na pobicie rekordu Gerda Muellera pod względem zdobytych bramek w historii Bundesligi - Mueller strzelił 365 goli, natomiast Lewandowski ma obecnie 300 trafień.

Więcej o: