Są szczegóły dwóch ofert dla Lewandowskiego. Teraz czas na ruch Polaka

Bayern Monachium ma jasno określony priorytet: przedłużyć kontrakt z Robertem Lewandowskim. Według "Sport Bild" negocjacje rozpoczną się wiosną br., a niemiecki klub ma już przygotowane wstępne oferty dla Polaka. Co jeżeli nie dojdzie do porozumienia?

Robert Lewandowski ponownie udowodnił, że jest najlepszy na świecie. Kilka dni temu, podczas gali FIFA The Best, 33-latek odebrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Wcześniej jeszcze więcej nagród indywidualnych za osiągnięcia z ostatnich miesięcy. Kapitan reprezentacji Polski sięgnął w 2021 roku po mistrzostwo Niemiec i Superpuchar Niemiec, a w całym roku kalendarzowym strzelił 69 goli. W międzyczasie pobił historyczny rekord Gerda Muellera pod względem liczby strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi (41). 

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem? Rok i ta sama pensja albo dłużej i mniejsza

Przed kilkoma dniami niemieckie media informowały już, że Bayern Monachium prawdopodobnie będzie musiał zrobić wyjątek dla Roberta Lewandowskiego. Chodzi o zasadę przedłużania umów z piłkarzami powyżej 30. roku życia o rok. Napastnik natomiast miałby żądać dłuższego kontraktu. Najnowsze doniesienia stanowią, że władze Bayernu Monachium znalazły rozwiązanie zaistniałej sytuacji.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Sport Bild" pisze, że Bayern może przedłużyć umowę z Robertem Lewandowskim do 2024 roku - wtedy pozostanie przy aktualnej pensji - lub przeciągnąć ten okres do 2025 roku, ale z niższą płacą. Co jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia? 

2Szpital polowy na Stadionie Narodowym w WarszawieBaraż o mundial na pewno nie na Narodowym! Dwaj kandydaci do przejęcia

Bayern Monachium, aby zarobić, będzie zmuszony sprzedać Lewandowskiego w najbliższym okienku transferowym. Aktualna umowa Polaka z klubem wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Niemieccy dziennikarze piszą o szacunkowej wartości Polaka w granicach 50 milionach euro. W interesujących Lewandowskiego miejscach pracy znalazły się Real Madryt, Paris Saint-Germain czy Manchester City. Przyszłość napastnika pozostaje więc sprawą otwartą.

- Jeśli pokazujesz swoją wydajność na boisku, to nie ma znaczenia, czy grasz w drużynie A, B czy C. Nie mogę myśleć zbyt wiele o spekulacjach na temat innych klubów czy nowego kontraktu. W końcu muszę być skoncentrowany i wykonać zadanie. To jest zawsze na pierwszym miejscu w mojej głowie. Jestem doświadczonym piłkarzem i blokuję wszystkie inne bodźce. Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu. Zachowuję cierpliwość, spokój i nie stresuję się - powiedział Lewandowski po gali FIFA The Best.

Więcej o: