Borussia wygrywa, Haaland strzela. Norweg goni Lewandowskiego

W pierwszym meczu 19. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund bez większych problemów pokonała na własnym stadionie 5:1 ekipę Freiburga. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Erling Haaland, dzięki czemu zbliżył się w klasyfikacji strzelców do Roberta Lewandowskiego.

Choć w pięciu poprzednich spotkaniach Borussia Dortmund odnotowała zaledwie dwa zwycięstwa, jej strata do liderującego Bayernu Monachium nie była wcale tak duża. Podopieczni Marco Rose tracili do mistrzów Niemiec sześć punktów, co w kontekście rozegranej dopiero połowy sezonu nie jest stratą nie do odrobienia.

Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund

Spotkanie przeciwko Freiburgowi było dla Borussii Dortmund dość łatwą potyczką. Po pół godzinie gry gospodarze prowadzili już 2:0 - dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Thomas Meunier i w obu sytuacjach asystował mu Julian Brandt po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Tuż przed zejściem do szatni na 3:0 podwyższył Erling Haaland.

Po 15 minutach drugiej połowy Freiburg strzelił gola kontaktowego, którego autorem był Ermedin Demirovic. Na nic więcej gości nie było jednak stać. W 75. minucie po raz drugie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland, natomiast w 86. minucie wynik na 5:1 ustalił Mahmoud Dahoud.

Haaland zbliża się do Lewandowskiego

Dzięki dwóm trafieniom Erling Haaland częściowo odrobił straty do Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Norweg ma już na swoim koncie 15 bramek i do gwiazdora Bayernu Monachium traci pięć goli. Pomiędzy nimi znajduje się jeszcze znajdujący się w znakomitej formie Patrik Schick z Bayeru Leverkusen z 17 trafieniami.