Lewandowski chce nowej umowy z Bayernem! A ci zwlekają. Niemiecki dziennikarz ujawnia kulisy

Robert Lewandowski jest otwarty na przedłużenie kontraktu z Bayernem Monachium. Wciąż jednak nie wiadomo, jakie jest podjeście klubu ws. potencjalnego transferu Erlinga Brauta Haalanda - informuje Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiego oddziału Sky Sport.

Na ten moment Bayern Monachium deklaruje dalszą współpracę z Robertem Lewandowskim, ale wciąż nie doszło do finalnego porozumienia pomiędzy obiema stronami. "Bayern upadłby na głowę, gdyby pozbył się Lewandowskiego" - powiedział Uli Hoeness, honorowy prezes klubu z Bawarii, narzucając tym samym presję na obecne władze. Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem do końca czerwca 2023 roku i niemal równo za rok będzie mógł rozmawiać z dowolnym klubem o przedwstępnej umowie.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Media: Bayern Monachium wciąż niezdecydowany ws. Lewandowskiego. Wciąż chcą walczyć o Haalanda

Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiego oddziału Sky Sport poinformował, że Robert Lewandowski jest otwarty na przedłużenie umowy z Bayernem Monachium, ale na ten moment Pini Zahavi nie prowadzi rozmów z władzami klubu ze stolicy Bawarii. "Dużo też zależy od tego, czy Bayern Monachium będzie mógł się zaangażować i odegrać jakąś rolę w wyścigu o transfer Erlinga Brauta Haalanda" - przekazał Plettenberg.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeszcze kilka dni temu Marc Behrenbeck ze Sky Sports informował, że Lewandowski z agentem mogą próbować wywalczyć transfer do któregoś z klubów Premier League lub Primera Division, a Heiko Niedderer z "Bilda" stwierdził, że rozmowy Lewandowskiego z Bayernem nie poszły wyraźnie do przodu. "W gruncie rzeczy Bayern znajduje się w trudnej sytuacji. Teraz Robert Lewandowski nie ma konkurencji, ale nikt nie wie, jak długo będzie dominował. Czas i wyczucie będzie w tej kwestii bardzo decydujące" - powiedział dziennikarz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Robert Lewandowski potrzebuje tylko jednej bramki, żeby zostać liderem w klasyfikacji Złotego Buta. Kapitan reprezentacji Polski strzelił już 20 goli w Bundeslidze i ma trzy trafienia więcej od Patrika Schicka, reprezentującego Bayer Leverkusen. Napastnik, licząc wszystkie rozgrywki, zdobył już 31 bramek w sezonie 2021/2022.

Więcej o: