Borussia żąda pilnego spotkania ws. Haalanda. Muszą poznać decyzję

Borussia Dortmund zażądała spotkania z Erlingiem Haalandem oraz jego ojcem i agentem. Niemiecki klub chce wiedzieć, czy zawodnik zostanie w klubie na kolejny sezon.

O tym, że Erling Haaland już latem może odejść z Borussii Dortmund, spekuluje się co najmniej od kilku miesięcy. Norweg, którego już poprzedniego lata chciała u siebie Chelsea, wzbudza potężne zainteresowanie na rynku transferowym, jednak wciąż nie jest pewne, gdzie zagra w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Trenerskie gwiazdy odpadają z gry o reprezentację Polski. Faworyt jest tylko jeden [SPORT.PL LIVE #4]

Chociaż najpoważniejsze media z całej europy prześcigają się w informacjach o kolejnych klubach, to sama Borussia Dortmund ma być przekonana, że Norweg może zostać w jej szeregach na jeszcze jeden sezon. Niemcy zresztą nie muszą spieszyć się ze sprzedażą Haalanda, ponieważ jego kontrakt ważny jest do czerwca 2024 roku.

Pewne jest jednak, że tego lata Borussia nie postawi już tak zaporowej ceny za zawodnika, jak zrobiła to pół roku temu. W ostatnim letnim okienku transferowym niemiecki klub wycenił Haalanda na około 170 milionów euro, co skutecznie odstraszyło Romana Abramowicza i Chelsea, którzy ostatecznie sprowadzili do Londynu Romelu Lukaku.

Borussia chce znać zamiary Haalanda

Tego lata Haaland może kosztować około 90 milionów euro, bo tyle wynosić ma klauzula zapisana w jego kontrakcie. Sytuacji zawodnika bacznie przyglądają się Real Madryt, FC Barcelona, PSG czy Manchester City. W związku z obecną sytuacją Borussia Dortmund zażądała spotkania z zawodnikiem, jego ojcem oraz agentem - Mino Raiolą.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Informacje te przekazał we wtorek "Sport Bild", a do spotkania ma dojść już w przyszłym tygodniu. Na spotkaniu tym władze Borussii Dortmund będą chciały poznać zamiary zawodnika. Klub chce wiedzieć, czy Haaland widzi się w Borussii w kolejnym sezonie. Jeśli Norweg poinformuje klub o chęci zmiany pracodawcy, to Niemcy już rozpoczną intensywne poszukiwania jego następcy.

"Sport Bild", powołując się na anonimowe źródło w klubie, poinformował, że Borussia Dortmund chciałaby poznać ostateczną decyzję Haalanda najpóźniej w pierwszych dniach lutego. - Spotkamy się w odpowiednim czasie, chcemy mieć wszystko pod kontrolą - powiedział dziennikowi szef pionu sportowego klubu, Sebastian Kehl.

Haaland zawodnikiem Borussii został w styczniu 2020 roku. Przez dwa lata Norweg zagrał w 76 meczach, w których strzelił 76 goli. W obecnym sezonie Haaland wystąpił 17 razy, zdobył 19 bramek i miał sześć asyst.

Więcej o: