A więc jednak. Gwiazda Bayernu Monachium podjęła decyzję. "L'Equipe" ujawnia

Kingsley Coman podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Według "L'Equipe" Francuz ma przedłużyć umowę z Bayernem Monachium, stając się jednocześnie trzecim najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie.

Kingsley Coman to skrzydłowy Bayernu Monachium, który występuje w drużynie mistrza Niemiec od 2017 roku. Od tego czasu zagrał w 217 meczach, w których strzelił 46 goli i zanotował 52 asysty. Informacje o możliwym odejściu Francuza z klubu pojawiły się już w listopadzie poprzedniego roku, gdy niemiecki "Bild" napisał o zainteresowaniu ze strony FC Barcelony i Chelsea. W grudniu podawano też o możliwym transferze do Paris Saint-Germain.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium znalazł kompromis. Coman na dłużej w drużynie mistrza Niemiec

W ostatnich tygodniach Coman nie mógł dogadać się z Bayernem Monachium. Powodem, dla którego Bayern Monachium nie chciał przedłużyć kontraktu piłkarza, miały być jego wymagania finansowe. Coman miał żądać pensji sięgającej 20 milionów euro rocznie. Dziennik "L'Equipe" pisze natomiast, że negocjacje stanęły na 17 milionach, co sprawia, że Coman będzie trzecim - po Manuelu Neuerze i Robercie Lewandowskim - najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Bayernie Monachium. Zgodnie z ustaleniami nowy kontrakt ma być zawarty na co najmniej trzy lata. Aktualna umowa Kingsleya Comana wygasa z końcem czerwca 2023 roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Coman jest jednym z kluczowych piłkarzy Bayernu Monachium, gwiazdą zespołu. W bieżącym sezonie zagrał w 10 meczach Bundesligi, strzelając w tym czasie cztery gole. Do tego zagrał w pięciu meczach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, w których zdobył jedną bramkę. 

Kristoffer VeldeLech Poznań już znalazł następcę Jakuba Kamińskiego. Milion euro na transfer

Kolejnym zawodnikiem, którego kontrakt wygasa w 2023 roku jest Robert Lewandowski. Władze Bayernu kilkukrotnie wspominały, że liczą na przedłużenie umowy Polaka, choć zagraniczne media piszą o możliwym transferze do klubu La Liga lub Premier League

Więcej o: