Tym razem dziennikarze wybrali Lewandowskiego. Drugi taki przypadek w historii

Brytyjski magazyn "World Soccer" ogłosił Roberta Lewandowskiego "Piłkarzem Roku 2021". Głosy na najlepszego futbolistę globu oddawali dziennikarze z całego świata, ale tym razem zagłosowali inaczej niż w trakcie Złotej Piłki.

"W zeszłym roku Bayern dowodzony przez Roberta Lewandowskiego i Hansiego Flicka sprawił, że decyzja była prosta. W tym roku sprawa stała się skomplikowana. Liga Mistrzów, Copa America i mistrzostwa Europy podsuwały wiele kandydatur wśród elektorów. Ostatecznie uznali oni, że rekordy Lewandowskiego dają mu pierwsze miejsce, przed Jorginho i Messim, który w końcu zdobył z kadrą ważne trofeum".

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Tym razem dziennikarze za Lewandowskim

To uzasadnienie Jamiego Veansa, redaktora "World Soccer" – magazynu, który prestiżowe nagrody (także dla menedżera i drużyny roku, a od niedawna również w piłce kobiecej) przyznaje od 1982 r.

Zasada jest prosta i jest podobna do tej, która kieruje wyborem Złotej Piłki: wybór laureatów odbywa się na podstawie głosowania ponad 40 zagranicznych korespondentów "World Soccer" i dziennikarzy magazynu. Polskim elektorem jest Dariusz Kurowski, autor m.in. biografii Władysława Żmudy.

Lewandowski został nagrodzony przez "World Soccer" drugi rok z rzędu. Wybory zwykle pokrywają się z tymi, których dokonują dziennikarze przy okazji Złotej Piłki, ale od 2010 r. dwukrotnie wybrano bez zgodności: w 2010 r. laureatem Złotej Piłki był Leo Messi, a w plebiscycie "World Soccer" – Xavi. Za ten sezon Złotą Piłkę także otrzymał Messi, ale w plebiscycie magazynu triumfował Lewandowski.

W zeszłym roku także wygrał gracz Bayernu, ale wówczas z wyborów zrezygnowali organizatorzy "ZP".

Więcej o: