Krzysztof Piątek ma wrócić do Włoch i zastąpić gwiazdę Serie A

Krzysztof Piątek już w najbliższym okienku transferowym może się pożegnać z Herthą Berlin. Według najnowszych doniesień włoskiego dziennika "Tuttosport" polskim napastnikiem poważnie zainteresowane jest Torino.

Krzysztof Piątek przechodzi w ostatnich miesiącach bardzo trudne chwile. Polak pod koniec ubiegłego sezonu doznał bardzo ciężkiego urazu - złamania kostki, przez co stracił nie tylko końcówkę rozgrywek Bundesligi, ale przede wszystkim Euro 2020. 25-latek miał być gotowy do gry już na początku września i był nawet przymierzany do udziału w odbywającym się wtedy zgrupowaniu reprezentacji Polski. Leczenie jednak się przedłużało i napastnik wrócił do gry dopiero pod koniec miesiąca. 

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Początek miał bardzo dobry, bo już w drugim spotkaniu po powrocie zdobył w bramkę. Okazało się jednak, że była to jego jedyne trafienie w klubie. Piątek jak do tej pory rozegrał w obecnym sezonie w barwach Herthy 10 spotkań, w których do tego jednego gola dorzucił jeszcze tylko jedną asystę. Jedno trafienie zaliczył także w barwach reprezentacji w spotkaniu z San Marino (5:0).

Paulo Sousa, trener reprezentacji PolskiMedia: Nagły zwrot w sprawie Sousy. Sam się wykiwał i zostanie na lodzie?

Krzysztof Piątek wróci do Włoch? Miałby zastąpić znane nazwisko

W związku z niezadowalającą włodarzy Herthy formą Polaka zapadła decyzja o wystawieniu go na listę transferową. Krzysztof Piątek ma więc wolną rękę i jego agent może szukać mu nowego klubu. Na zainteresowanie nie może narzekać, ponieważ w ostatnich dniach pojawiały się doniesienia o kontaktach ze strony innych klubów. Najpierw był m.in. turecki Galatasaray, a teraz pojawiło się zainteresowanie ze strony włoskiego klubu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jerzy Brzęczek coraz bliżej powrotu do pracy. Odbyło się już spotkanieJerzy Brzęczek coraz bliżej powrotu do ekstraklasy. Jest po spotkaniu

Tym jest natomiast Torino, które poszukuje zastępcy dla swojego supersnajpera Andrei Belottiego zmagającego się notorycznie z kontuzjami. Według najnowszych doniesień dziennika "Tuttosport" Krzysztof Piątek jest bardzo podobnym napastnikiem do Włocha, przez co w oczach władz klubu z Turynu wyrasta na idealnego kandydata do jego zastąpienia. Wcześniej o zainteresowaniu ze strony Torino pisały także media niemieckie. Portal Transfermarkt wycenia reprezentanta Polski na 10 milionów euro, ale Hertha ma oczekiwać co najmniej 15. Transakcja miałaby natomiast zostać przeprowadzona już w pierwszych dniach zimowego okienka. 

Więcej o: