Lewandowski mocno stracił na wartości. A Kozłowski? Wow!

Według najnowszej wyceny portalu Transfermarkt.de gwiazdor Bayernu Monachium Robert Lewandowski jest obecnie wart 10 milionów euro mniej, niż w przypadku poprzedniego zestawienia. Spadki wartości odnotowano również w przypadku niemal wszystkich pozostałych Polaków grających w Niemczech.

Robert Lewandowski od kilku lat jest absolutną gwiazdą Bayernu Monachium. Dzięki swojej znakomitej formie strzeleckiej Polak poprowadził drużynę z Bawarii do kilku tytułów mistrzowskich, a także do triumfu w Lidze Mistrzów. 33-latek niejednokrotnie udowadniał na boisku swoją olbrzymią wartość.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Zwrot akcji ws. przyszłości Dembele. Francuz podjął decyzjęZaskakujący zwrot ws. przyszłości Dembele. Francuz podjął decyzję

Żaden Polak z Bundesligi nie zwiększył swojej wartości

Portal "Transfermarkt.de" przeprowadził kolejną aktualizację wyceny piłkarzy, tym razem skupiając się na zawodnikach występujących w Bundeslidze. Pomimo wciąż bardzo wysokiej formy wartość kapitana reprezentacji Polski spadła względem poprzedniej wyceny o 10 milionów euro i obecnie wynosi 50 milionów euro.

Głównym czynnikiem, który wpłynął na ten spadek jest wiek piłkarza, o czym przekonał Martin Freundl, ekspert w dziedzinie transferów. - W wieku 33 lat same wyniki sportowe nie są już wystarczające, by w pełni zrekompensować wpływ wieku na rynek. Dlatego aktualna wartość Roberta Lewandowskiego skorygowana - powiedział na łamach "Bilda".

Przy okazji skorygowano wartość kilku innych Polaków występujących w Bundeslidze. W przypadku żadnego z nich nie doszło jednak do wzrostu wartości. Spadek pojawił się w przypadku Krzysztofa Piątka (o 5 mln euro, obecnie warty jest 10 mln euro), a także po 1 mln euro w przypadku Bartosza Białka (4 mln euro), Tymoteusza Puchacza (2,5 mln euro) i Pawła Wszołka (1 mln euro). Bez zmian pozostała wartość Roberta Gumnego (3 mln euro) i Rafała Gikiewicza (1,5 mln euro).

Zmiany wyceny piłkarzy z ekstraklasy

Portal "Transfermarkt.de" dokonał również aktualizacji wyceny piłkarzy występujących w polskiej ekstraklasie. Obecnie najwięcej warty jest młody gwiazdor Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski - 8 mln euro (wzrost względem poprzedniej wyceny o 3 mln euro). Drugie miejsce pod względem wartości rynkowej zajął Jakub Kamiński z Lecha Poznań (6 mln euro, wzrost o 1 mln euro), a trzecie Luquinhas z Legii Warszawa (3,5 mln euro, wzrost o 1 mln euro).

Catania - TorinoUpadek włoskiego klubu po 75 latach istnienia. Sąd zdecydował o przyszłości

Jeśli chodzi o najwyższe spadki wartości, w gronie pięciu najsłabiej ocenionych pod tym względem piłkarzy znalazło się aż trzech graczy Legii Warszawa - Tomas Pekhart (spadek o 700 tys. euro), Yuri Ribeiro (spadek o 600 tys. euro) i Filip Mladenovic (spadek o 500 tys. euro). Czołową piątkę uzupełniają Rhuan z Radomiaka Radom (o 1,1 mln euro) i Alexandros Katranis z Piasta Gliwice (o 600 tys. euro).

Więcej o: