Ostatnia szansa Roberta Lewandowskiego! Cristiano Ronaldo drży

W piątek Lewandowski stanie przed szansą dogonienia Cristiano Ronaldo w liczbie bramek w jednym roku kalendarzowym. W 2013 roku Portugalczyk trafił do siatki aż 69 razy, a polski napastnik ma obecnie 68 goli w 2021 roku. Dla Polaka mecz z Wolfsburgiem będzie ostatnią szansą na wyprzedzenie Ronaldo.

Bayern Monachium 17 grudnia o godz. 20:30 zagra po raz ostatni w 2021 roku. Rywalem mistrza Niemiec będzie VfL Wolfsburg, który jest jednym z ulubionych rywali Roberta Lewandowskiego. Dotychczas Polak w 24 meczach z tą drużyną strzelił aż 24 bramki, z czego aż 20 w ostatnich 11 meczach.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Spotkania z Wolfsburgiem będą już zawsze wyjątkowe dla Roberta Lewandowskiego. W końcu to właśnie w spotkaniu z tym rywalem Polak dokonał prawie niemożliwego i strzelił pięć bramek w dziewięć minut! Miało to miejsce dokładnie 22 września 2015 roku.

Lewandowski goni rekordy Ronaldo i Gerda Muellera. Dwa może pobić już z Wolfsburgiem

Lewandowski w 2021 roku ma na koncie aż 68 goli i brakuje mu tylko jednego, aby wyrównać wynik Cristiano Ronaldo, który w 2013 roku strzelił aż 69 bramek. Z kolei najwięcej w jednym roku kalendarzowym zdobył Leo Messi - 91 w 2012 roku. Natomiast Gerd Mueller w przeszłości zdobył 85 goli w jednym roku kalendarzowym we wszystkich rozgrywkach dla klubu i reprezentacji.

Oprócz tego napastnik Bayernu i reprezentacji Polski jest bliski pobicia innego rekordu należącego do Gerda Muellera w liczbie goli strzelonych w Bundeslidze w jednym roku kalendarzowym. Obecnie Lewandowski ma na koncie aż 42 w 2021 roku, czyli tyle samo co legendarny niemiecki napastnik uzyskał w 1972 roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Poza tym Lewandowski goni inne rekordy strzeleckie. Już w tym sezonie Polak może też zrównać się z "Bomberem" w liczbie tytułów króla strzelców Bundesligi (siedem) i w liczbie meczów ligowych z dwiema lub więcej strzelonymi bramkami, ale o ten ostatni rekord będzie niezwykle trudno. W spotkaniu ze Stuttgartem Lewandowski po raz 76. zaliczył co najmniej dublet, podczas gdy Gerd Mueller zaliczył 87 takich meczów. 

Z pewnością marzeniem Lewandowskiego, o ile zostanie w Bundeslidze na dłużej (obecny kontrakt Polaka z Bayernem wygasa 30 czerwca 2023 roku), jest zostanie najlepszym strzelcem w historii Bundesligi. Aktualnie Polak jest drugi w tej klasyfikacji (295 goli) za Gerdem Muellerem (365 bramek).

Lewandowski kolekcjonerem rekordów. Sięgnie po raz siódmy po koronę najlepszego strzelca Bundesligi?

Lewandowski jest najlepszym strzelcem w tym sezonie Bundesligi. Ma na koncie 18 goli, o dwa więcej niż Patrik Schick z Bayeru Leverkusen i o pięć więcej niż Erling Haaland z Borussii Dortmund. Przypomnijmy, że w edycji 2020/21 Lewandowski pobił już inny rekord Gerda Muellera, w liczbie goli strzelonych podczas jednego sezonu Bundesligi (41). Poza tym Polak trafiał do siatki w barwach Bayernu w 19 kolejnych meczach, w których zagrał oraz ma na koncie rekordową domową passę w Bundeslidze, z przynajmniej jednym golem w kolejnych 12 meczach.

Więcej o: