Robert Lewandowski pochwalił się kolejnym trofeum. Doceniły go legendy

Robert Lewandowski zaprezentował nagrodę "Golden Player" dla najlepszego piłkarza świata w 2021 roku wg włoskiego "Tuttosportu". - Jestem bardzo szczęśliwy! Bardzo dziękuję wspaniałemu jury za docenienie moich osiągnięć - napisał Lewandowski w mediach społecznościowych"

Polak odebrał nagrodę "Golden Player" po raz drugi z rzędu. Komentując to wyróżnienie Robert Lewandowski był zachwycony, że został doceniony przez tak znakomitych byłych piłkarzy. - Kiedy sezon jest oceniany przez niezwykłych sportowców, wybitnych piłkarzy, którzy doskonale znają realia boiskowe, taka ocena jest dla mnie bardzo ważna i cenna - powiedział w wywiadzie dla "Tuttosportu".

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Kapitan reprezentacji Polski został doceniony za swoje osiągnięcia z całego 2021 roku. Na liście najważniejszych dokonać 33-latka znajdują się trofea klubowe, ale przede wszystkim indywidualne rekordy. Jako kluczowe wskazano pobicie wieloletniego rekordu Gerda Muellera w liczbie zdobytych goli w ciągu jednego sezonu Bundesligi.

Lewandowski zaprezentował nagrodę. "Docenienie moich osiągnięć"

W poniedziałek Lewandowski, który nie mógł osobiście pojawić się na gali w Turynie, otrzymał tę nagrodę i zaprezentował ją w swoich mediach społecznościowych. W plebiscycie "Tuttosport" jego dokonania i formę doceniły największe legendy - osobami decyzyjnymi w procesie głosowania byli między innymi Samuel Eto'o, Edwin van der Sar, Pavel Nedved, Andrij Szewczenko czy Lothar Matthaeus.

- Jestem bardzo szczęśliwy z otrzymania nagrody "Golden Player" od "Tuttosportu" po raz drugi z rzędu! Bardzo dziękuję wspaniałemu jury za docenienie moich osiągnięć - napisał Robert Lewandowski.

"Ta nagroda nie jest pocieszeniem"

W ostatnich tygodniach nazwisko Roberta Lewandowskiego bardzo często było wskazywane w kontekście plebiscytu Złotej Piłki. Wielu uważało, że Polak zasłużył na tę nagrodę, jednak ostatecznie otrzymał ją Leo Messi, który między innymi triumfował z reprezentacją Argentyny w Copa America. Podczas gali wręczenia Złotej Piłki 33-latek i tak został wyróżniony, otrzymując statuetkę dla najlepszego napastnika 2021 roku. 

- Piłkarze wiedzą, jaka odpowiedzialność leży na napastniku i jak chcemy, aby nasi kibice byli szczęśliwi. Dla mnie z pewnością ta nagroda oznacza uznanie i nie jest pocieszeniem - dodał Lewandowski po ogłoszeniu wygranej w plebiscycie "Tuttosport".

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl:

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA