Niemcy piszą o BVB i "nowym Lewandowskim". "Podobieństwa są jasne"

"Czy Borussia Dortmund myśli o nowym Lewandowskim?" - pyta niemiecki portal Der Westen, odnosząc się do zainteresowania Borussii skrzydłowym Lecha Poznań Jakubem Kamińskim. "Dwanaście lat po zawarciu umowy z Lewandowskim Borussia Dortmund najwyraźniej ponownie zwróciła uwagę na polskiego napastnika" - dodano.

O tym, że Kamiński znalazł się na radarze Borussii Dortmund, poinformował kilka dni temu na antenie "Kanału Sportowego" Mateusz Borek. Ponadto w najbliższych miesiącach z nową ofertą ma wrócić także VfL Wolfsburg. Jak dodał Borek, problemem w transferze Kamińskiego może być zamieszanie związane z reprezentowaniem interesów zawodnika.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Niemiecki portal pyta: "Czy Borussia Dortmund myśli o nowym Lewandowskim?"

"Dwanaście lat po zawarciu umowy z Lewandowskim Borussia Dortmund najwyraźniej ponownie zwróciła uwagę na polskiego napastnika" - pisze niemiecki portal Der Westen.

"Podobieństwa między Jakubem Kamińskim i Robertem Lewandowskim są jasne. Kamiński jest Polakiem, zawodnikiem ofensywny Lecha Poznań, uważany jest za wielki talent i w następnym transferowym lecie będzie tylko o kilka miesięcy młodszy od "Lewego", kiedy ten przyjechał do Dortmundu w 2010 roku" - dodano. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portal idzie dalej, zauważając, że Kamiński także zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski, a jego klub Lech Poznań już zdążył odrzucić ofertę innego klubu Bundesligi, którym w tym przypadku jest VfL Wolfsburg.

Jakub Kamiński w meczu U-21 Polska - San Marino Trzy kluby walczą o Jakuba Kamińskiego. Rekorodwy transfer coraz bliżej

Niemieccy dziennikarze zaznaczają jednak, że Kamiński lepiej czuje się na skrzydle niż na środku ataku i szacuje, że za 19-latka Borussia będzie musiała zapłacić około 11 milionów euro. 

Jakub Kamiński rozegrał w tym sezonie 18 meczów w ekstraklasie, w których strzelił sześć goli i zaliczył cztery asysty.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: