Wielka wpadka Borussii Dortmund! Powiększa się strata do Bayernu [WIDEO]

Borussia Dortmund zanotowała wpadkę w 15. kolejce Bundesligi. Wicelider tabeli zaledwie zremisował na wyjeździe 1:1 z VfL Bochum, strzelając wyrównującą bramkę w końcowych minutach spotkania. Przy zwycięstwie Bayernu strata BVB do mistrza kraju wzrosła do sześciu punktów.

W poprzedniej kolejce Borussia Dortmund straciła punkty w Der Klasiker. Po niezwykle emocjonującym starciu i dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego Bawarczycy wygrali 3:2. W sobotę drużyna prowadzona przez Marco Rose mogła poprawić nastroje kibiców.

Germany Soccer BundesligaBayern uciekł spod topora. Niewidoczny Lewandowski biegał wściekły

Przewaga BVB i gol do szatni Bochum

Od pierwszego gwizdka Borussia miała wyraźną przewagę. W początkowych fragmentach meczu przed świetnymi okazjami do strzelenia gola stanęli Jude Bellingham i Marco Reus. Przed upływem pierwszych dwóch kwadransów znakomitą szansę miał również Erling Haaland, ale jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy.

Choć pierwsza połowa należała do BVB, do szatni z prowadzeniem schodzili zawodnicy VfL Bochum. We własnym polu karnym przewinił Gregor Kobel, przez co arbiter nie miał innego wyjścia, jak podyktować rzut karny dla gospodarzy. Z jedenastu metrów nie pomylił się Sebastian Polter.

Gol Brandta na wagę remisu

Przewaga gości po przerwie była niezaprzeczalna, jednak pech nie odstępował Borussii nawet na krok. W 54. minucie Marius Wolf skierował piłkę do siatki, ale po analizie VAR sędzia nie uznał gola z uwagi na pozycję spaloną. W kolejnych minutach napór gości nie ustawał, ale przez długi czas nie dawało to żadnych korzyści.

W międzyczasie na boisku pojawili się Julian Brandt i Thorgan Hazard. To właśnie pierwszy z nich w 85. minucie doprowadził do remisu. Ofensywny pomocnik skorzystał z podania od Erlinga Haalanda i ładnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Na nic więcej Borussię w tym meczu nie było już jednak stać.

Klub Bundesligi idzie pod prąd. Złe wiadomości dla niezaszczepionych piłkarzy. Klub Bundesligi idzie pod prąd. Złe wiadomości dla niezaszczepionych piłkarzy. "Nie wyjdziemy"

Po 15 rozegranych spotkaniach Borussia Dortmund z dorobkiem 31 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzący Bayern Monachium ma sześć oczek przewagi. VfL Bochum z kolei ma 20 "oczek" i zajmuje 10. miejsce.