Nowy kandydat na trenera Herthy Berlin. Będzie szósty szkoleniowiec w ciągu dwóch lat?

Dwa dni i kolejna zmiana trenera? Hertha Berlin dopiero co pożegnała Pala Dardaia, zatrudniając na jego stanowisku Tayfuna Korkuta. A teraz według doniesień "SportBILD" władze klubu interesują się nowym szkoleniowcem. To trener PSV Eindhoven.

Wydaje się, że Hertha Berlin wciąż szuka swojej drogi, jednak znalezienie jej jest niezwykle trudne. Szczególnie, gdy w krótkim okresie czasu tak często zmienia się "przewodnika". W ciągu ostatnich dwóch lat niemiecki klub zwolnił już czterech trenerów. Byli to kolejno Juergen Klinsmann, Alexander Nouri, Bruno Labbadia oraz Pal Dardai. Wszystko wskazuje na to, że pobyt Tayfuna Korkuta będzie miał taki sam finał.

Zobacz wideo Złota Piłka jak konkurs piękności? Czyli dlaczego Messi wygrał z Lewandowskim

Hertha Berlin w dołku. Schmidt wyprowadzi drużynę z opresji

Z jednej strony trudno się dziwić, bo Hertha Berlin nie odnosi wyników, które satysfakcjonowałyby zarząd. Drużyna nie wygrała żadnego z ostatnich czterech meczów. Poniosła za to dwie porażki i wywalczyła dwa remisy. Klub co prawda nie znajduje się w strefie spadkowej Bundesligi (14. miejsce), ale ma tylko punkt przewagi nad 16. miejscem. Pozycja ta nie gwarantuje utrzymania, a jedynie zapewnia grę w barażach. 

Ralf RangnickManchester United przechodzi do ofensywy. Na celowniku Rangnicka wielkie nazwiska

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Kto mógłby zmienić sytuację Herthy? Jeżeli wierzyć doniesieniom Bilda, to "Roger Schmidt kandydatem numer 1 na docelowego trenera Herthy od nowego sezonu" - czytamy na Twitterze Tomasza Urbana z Viaplay. 

Roger Schmidt jest trenerem PSV Eindhoven od 2020 roku. W tym sezonie klub rozegrał 26 spotkań, a jego bilans to 17 wygranych, cztery remisy i pięć porażek. Aktualna umowa Niemca z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Dlatego pojawia się pytanie, czy władzom Herthy uda się sprowadzić trenera jeszcze przed wygaśnięciem jego kontraktu, czy siądzie na ławce trenerskiej od lipca bieżącego roku.  

Więcej o: