Nagelsmann musiał uspokajać narzekającego Lewandowskiego. Bild ujawnia szczegóły

Niemiecki dziennik "Bild" ujawnił szczegóły relacji na linii Robert Lewandowski - Julian Nagelsmann w Bayernie Monachium. Okazuje się, że polski napastnik musiał zostać uspokojony przez szkoleniowca po tym, jak narzekał na ustawianie się ofensywnych zawodników obok niego. Niemiec wszystko wyjaśnił.

Lewandowski niedawno dość krytycznie wypowiadał się o tym, że nie dostaje wiele sytuacji do zdobywania bramek w barwach Bayernu Monachium. Miało to mieć związek z małym "kłopotem bogactwa" mistrzów Niemiec. 

Zobacz wideo

Lewandowski narzekał na ustawienie w Bayernie. Do akcji musiał wejść trener

Bayern ma tak wielu świetnych zawodników w ofensywie, że ze względu na to, jak dysponuje nimi na boisku, czasem brakuje miejsca dla napastnika, który ma kończyć akcje. Według "Bildu" Lewandowski miał narzekać, że w jego obszarze na boisku jest za dużo piłkarzy, a pole karne jest bardzo zatłoczone. Zareagował na to sam Julian Nagelsmann

Sytuacja przed Złotą Piłką robi się poważna. Najważniejsi ludzie na Sytuacja przed Złotą Piłką robi się poważna. Najważniejsi ludzie na "ratunek" Lewandowskiemu

Trener Bayernu miał odbyć z piłkarzem długą rozmowę, podczas której wyjaśnił, jak ważne w zespole jest obecnie ustawienie na boisku i co Lewandowski, a co Bayern może zrobić, żeby w tym aspekcie wszystko wychodziło jak należy. Nagelsmann starał się przekazać Polakowi, że to rozwiązanie ma dla niego wiele zalet.

Zbigniew Boniek i Robert LewandowskiBoniek podgrzał atmosferę przed Złotą Piłką. Czyżby o czymś wiedział?

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Nagelsmann i Salihamidzić na gali Złotej Piłki. Będą wspierać Lewandowskiego

Szkoleniowiec wie jednak, jak ważny dla Bayernu pozostaje Lewandowski, jak dużo daje swoją energią i jednocześnie, jak ważne jest, żeby Polak pozostawał w dobrym nastroju na kolejne spotkania. To oddziałuje na jego formę, a Nagelsmann chciałby go widzieć w najlepszej możliwej dyspozycji. 

Germany Soccer BundesligaKolejny niemiecki klub wstrzymuje wypłaty dla niezaszczepionych. "Będą musieli sami płacić"

Widać, że trener i Bayern zrobi wszystko, żeby humor Lewandowskiemu dopisywał. Klub wie, jak ważna dla napastnika jest poniedziałkowa ceremonia wręczenia Złotej Piłlki na gali tygodnika "France Football", więc wysyła tam obok Polaka zarówno Nagelsmanna, jak i dyrektora sportowego, Hasana Salihamidzicia. To kolejna wskazówka, żeby zrozumieć, jak monachijczykom zależy na napastniku.

Więcej o: