Sytuacja robi się poważna! Najważniejsi ludzie na "ratunek" Robertowi Lewandowskiemu

Robert Lewandowski, napastnik Bayernu Monachium, będzie mógł liczyć na mocne wsparcie podczas gali rozdania Złotej Piłki. Uroczystość odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl

Coraz bliżej gali "France Football", podczas której wręczona zostanie Złota Piłka dla najlepszego piłkarza na świecie w 2021 roku. Wielką szansę na nagrodę ma Robert Lewandowski. Polak przypomniał o sobie w meczu z Dynamem Kijów, gdzie zdobył przepiękną bramkę. Lewandowski może zostać pierwszym Polakiem, który sięgnie po tę nagrodę. Konkurencja jest jednak mocna - oprócz Lewandowskiego faworytem do wygrania Złotej Piłki jest m.in. napastnik Leo Messi, który z reprezentacją Argentyny wygrał Copa America, a także środkowy pomocnik Jorghino, który wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, a z reprezentacją Włoch mistrzostwo Europy

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Lewandowski będzie wspierany przez najważniejszych ludzi Bayernu Monachium

Robert Lewandowski podczas gali wręczenia Złotej Piłki, która odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada będzie mógł liczyć na mocne wsparcie. Swój udział w uroczystości w Paryżu zapowiedzieli najważniejsi ludzie Bayernu Monachium. Do Paryża pojadą trener Julian Nagelsmann oraz dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Klub wie, że ta nagroda jest niezwykle ważna dla Roberta Lewandowskiego, dlatego chcą mu pokazać pełne wsparcie - pisze niemiecki magazyn sportowy "Sport Bild".

Polak z szansą na historyczne osiągnięcie

Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty.

Poprzednim triumfatorem Złotej Piłki był Leo Messi w 2019 roku. Rok temu z powodu pandemii koronawirusa gala została odwołania. Robert Lewandowski najwyższe miejsce zajął w 2015 roku, kiedy był czwarty. W przeszłości dwóch Polaków zajęło miejsca w pierwszej trójce. Byli to Kazimierz Deyna w 1974 i Zbigniew Boniek w 1982 roku.

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku, kiedy po raz pierwszy został zorganizowany przez "France Football". Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata (185) głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika.

Zawodnik, który zajmie na liście pierwsze miejsce otrzyma od każdego dziennikarza sześć punktów, za drugie cztery punkty, za trzecie trzy, za czwarte dwa, a za piąte jeden.

Więcej o: