Kolejny niemiecki klub wstrzymuje wypłaty dla niezaszczepionych. "Będą musieli sami płacić"

Nie tylko Bayern Monachium wstrzymał wypłaty dla niezaszczepionych piłkarzy, którzy wylądują na kwarantannie. Na taki krok zdecydował się jeszcze jeden niemiecki klub.

Od 1 listopada tego roku w Niemczech obowiązuje prawo, dzięki któremu pracodawcy mogą odmówić wypłaty wynagrodzenia pracownikom, którzy nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Z tego przepisu korzystają kluby piłkarskie. Bayern Monachium zdecydował, że nie wypłaci pensji zawodnikom, którzy nie przyjęli szczepionki i obecnie znajdują się na przymusowej kwarantannie. Niemieckie media informują, że niezadowoleni z tej sytuacji piłkarze rozważają podjęcie odpowiednich kroków prawnych i pójście do sądu.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Joshua Kimmich z kłopotami. Nie chciał się zaszczepić, nie może graćMatthaeus broni Kimmicha. Robią mu piekło. "Zostawcie go w spokoju"

Hertha nie płaci niezaszczepionym, którzy są w izolacji

Jak się okazuje, nie tylko Bayern postanowił działać w ten sposób. Podobne zasady obowiązują w klubie Krzysztofa Piątka, Hercie Berlin. Piłkarze stołecznej ekipy również nie mogą liczyć na wynagrodzenie za okres przebywania na kwarantannie. "Podjęliśmy decyzję, że od 2 listopada niezaszczepieni piłkarze nie otrzymają wynagrodzenia, jeśli trafią na kwarantannę" – powiedział "Bildowi" Fredi Bobić, dyrektor sportowy klubu.

Jak informuje "Sportbuzzer", obecnie w zespole Herthy "prawie nie ma graczy, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko wirusowi". Klub miał poinformować piłkarzy, że sami będą musieli płacić za niezbędne testy PCR. Na razie nie wiadomo, czy wzorem piłkarzy Bayernu zawodnicy Herthy również szykują jakikolwiek bunt.

Drużyna Herthy kilkukrotnie została dotknięta koronawirusem, więc w klubie wiedzą już, z czym się to wiąże. Bayern przekonuje się o tym teraz. Monachijczycy mają ogromne problemy kadrowe przed meczem Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów głównie przez to, że wielu piłkarzy zostało odesłanych na kwarantannę.

Borussia chce za wszelką cenę zatrzymać Haalanda. Potężna podwyżkaBorussia chce za wszelką cenę zatrzymać Haalanda. Potężna podwyżka

Więcej o: