Media: Piłkarze Bayernu mogą wszcząć bunt! Nie zgadzają się z decyzją władz

Bayern Monachium wstrzymał wypłaty dla nieszczepionych piłkarzy Bayernu Monachium podczas kwarantanny. Zawodnicy nie zgadzają się z decyzją władz i chcą pójść ze sprawą do sądu - informuje niemiecka telewizja Sport1.

Od 1 listopada tego roku w Niemczech obowiązuje prawo, dzięki któremu pracodawcy mogą odmówić wypłaty wynagrodzenia pracownikom, którzy nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Bayern Monachium zdecydował, że nie wypłaci pensji zawodnikom, którzy nie przyjęli szczepionki i obecnie znajdują się na przymusowej kwarantannie. Mowa konkretnie o Joshui Kimmichu, Jamalu Musiali, Eric-Maxime Choupo-Motingu, Mickaelu Cuisance oraz Serge'u Gnabrym.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Media: Piłkarze mogą pójść do sądu z Bayernem. Domagają się wypłaty wynagrodzeń

Niemiecki kanał telewizyjny Sport1 informuje, że niezaszczepieni piłkarze Bayernu Monachium są niezadowoleni i jednocześnie zaskoczeni decyzją władz klubu. Decyzja o wstrzymaniu wynagrodzeń przez władze Bayernu dla piłkarzy bez szczepienia miała w domyśle wywrzeć na nich presję i niejako zmusić do zmiany decyzji. Część zawodników rozważa podjęcie odpowiednich kroków prawnych i pójście do sądu.

Joshua Kimmich trafił na kwarantannę po raz drugi. We wtorek 16 listopada zakończył pierwszą izolację po tym, jak miał kontakt z zakażonym Niklasem Suele. Musiala, Gnabry, Cuisance oraz Choupo-Moting z kolei zostali skierowani na kwarantannę po tym, jak mieli kontakt z Marco Neppe, dyrektorem technicznym Bayernu Monachium. Dodatkowo z COVID-19 zmaga się wspomniany Suele oraz Josip Stanisić.

Bayern Monachium w najbliższym meczu będzie musiał sobie poradzić bez Dayota Upamecano, który jest zawieszony za nadmiar żółtych kartek. Mecz Bayern - Dynamo Kijów w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek 23 listopada o godzinie 18:45. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: