Wymowne słowa Gikiewicza po wygranej z Bayernem. "Stary dziad"

- Stary dziad i ograł Bayern. [...] Cieszę się, bo mając 34 lata pierwszy ogrywam Bayern, ale po raz kolejny dostaję bramkę od Lewego. Z przebiegu spotkania na pewno bardzo sobie na to zasłużyliśmy - powiedział bramkarz Augsburga Rafał Gikiewicz na antenie platformy Viaplay.

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał w piątek z Augsburgiem 1:2 w 12. kolejce Bundesligi. Gospodarze już po 36 minutach prowadzili 2:0 po golach Madsa Pedersena i Andre Hahna. Chociaż w 38. minucie kontaktową bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, to wynik nie uległ już zmianie.

Mueller wściekły po niespodziewanej porażce Bayernu. Mueller wściekły po niespodziewanej porażce Bayernu. "Zupełnie tak nie było"

Rafał Gikiewicz po wygranej z Bayernem. "Z przebiegu spotkania bardzo sobie na to zasłużyliśmy"

Wygraną z Bayernem skomentował bramkarz gospodarzy Rafał Gikiewicz, dla którego była to pierwsza wygrana w historii jego występów przeciwko ekipie z Monachium. - Niecodziennie ogrywasz Bayern Monachium. Widziałeś, jak wyglądało spotkanie. To oni mieli piłkę, a my musieliśmy biegać za nią. Z półtorej sytuacji strzeliliśmy dwie bramki, tylko jedną dostaliśmy, znowu Robert i trzy punkty. Z przebiegu spotkania mieli dużo posiadania, ale nie kreowali wielu sytuacji. Brakowało strzałów z dystansu, chcieli z tą piłką wejść albo wzdłuż bramki dograć. A my staliśmy tam w pięciu-sześciu zawodników i ograliśmy ich. Stary dziad i ograł Bayern - powiedział Gikiewicz na antenie platformy Viaplay.

I dodał: Na 10 meczów 9 przegrasz z nimi, ale ten jeden może się uda. Chcieliśmy przede wszystkim nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach, bo osiem razy w tym sezonie dostawałem sztukę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Ta energia poniosła. Biegali za piłką jak dziki i wygraliśmy. Cieszę się, bo mając 34 lata pierwszy ogrywam Bayern, ale po raz kolejny dostaję bramkę od Lewego. Z przebiegu spotkania na pewno bardzo sobie na to zasłużyliśmy - zakończył bramkarz Augsburga, który w 12 meczach Bundesligi w aktualnym sezonie przepuścił do siatki 21 bramek i zanotował trzy czyste konta.

Kolejny gol ŚwierczokaŚwierczok show! Polak dał kolejny popis w Japonii. Co za forma [WIDEO]

Po 12 kolejkach Bayern jest liderem Bundesligi z 28 punktami. Zespół Nagelsmanna ma 28 punktów i o cztery punkty wyprzedza Borussię Dortmund, która w sobotę podejmie VfB Stuttgart. Natomiast Augsburg obecnie jest piętnasty z 12 punktami na koncie.

W meczu z Augsburgiem Lewandowski strzelił już 14. gola w tym sezonie Bundesligi. Polak ma pięć bramek przewagi nad Erlingiem Haalandem z Borussii Dortmund.