Tak Niemcy nazwali Krzysztofa Piątka. Brutalnie

Niemieckie media bardzo negatywnie oceniły występ Krzysztofa Piątka w starciu Hoffenheim - Hertha Berlin (2:0). Ich zdaniem Polak był najsłabszym ofensywnym zawodnikiem Herthy i wyraziły to w mocnych słowach.

Krzysztof Piątek wrócił do pełnej dyspozycji po kontuzji, ale wciąż nie jest w optymalnej formie. W piątkowy wieczór jego Hertha przegrała 0:2 z Hoffenheim po trafieniach Kramaricia i Rudego. Polski napastnik pojawił się na murawie od pierwszej minuty, ale zawiódł i został zmieniony w 61. minucie przez Ishaka Belfodila.

Piątek najgorszym piłkarzem ofensywny Herthy. "Ekstremalnie niepozorny"

Jak napisał "Der Tagesspiegel", napastnik był w tym spotkaniu "praktycznie niewidoczny", w pierwszej części gry miał szansę na gola, ale uderzył niecelnie. Sport.de podsumował natomiast Piątka jako "ekstremalnie niepozornego".

Odzwierciedlenie słabego występu Polaka znajduje się w notach, jakie przyznały mu za ten występ media. "Bild" ocenił jego występ na notę 4 w skali 1-6 (1 to najwyższa możliwa nota). Portal ligainsider.de oceniła go z kolei na "piątkę" w podobnej skali, co było najgorszą notą przyznaną zawodnikowi formacji ofensywnej.

Robert LEWANREKORDSKI! Pobił własny rekord i strzela dalejRobert LEWANREKORDSKI! Pobił własny rekord i strzela dalej

Piątek został w podobny sposób oceniony przez zagraniczne serwisy. Whoscored.com przyznał mu notę 5,8 w 10-punktowej skali (10 - najwyższa możliwa ocena). Jedynym zawodnik, który otrzymał gorszą notę był Dedryck Boyata (5,6). Belg otrzymał w tym meczu czerwoną kartkę Sofascore.com była nieco łagodniejsza w ocenie występu Polaka, bo tam został oceniony na 6,4 w identycznej skali. Serwis ten zaliczył Piątka do jednego z gorszych piłkarzy Herthy w tym meczu, gdyż niższą notę otrzymał jedynie bramkarz Alexander Schwolow (6,2).

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że wprowadzony za niego Belfodil nie odmienił gry Herthy. Algierczyk rozegrał 30 minut, a ligainsider.de oceniła jego występ na notę 4,5, zaś Sofascore - 6,1, czyli porównywalnie do polskiego napastnika.

Hertha Berlin zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie. Piątek rozegrał 246 minut w pięciu meczach Bundesligi, w których strzelił gola i zaliczył asystę.