Bayern może zerwać kontrakt z potężnym sponsorem. "Klub niszczy swoją reputację"

Wygląda na to, że Bayern Monachium w najbliższym czasie może stracić jednego z kluczowych sponsorów - linie lotnicze Qatar Airways. Spora część udziałowców klubu sprzeciwia się współpracy podmiotami związanymi z Katarem między innymi z powodu "wieloletniej historii łamania praw człowieka".

Bayern Monachium jest zdecydowanie najbogatszym i jednocześnie najbardziej wartościowym klubem piłkarskim w Niemczech oraz należy do ścisłej czołówki na całym świecie. W tegorocznym rankingu najbardziej wartościowych klubów magazynu "Forbes" gigant z Bawarii znalazł się na 3. miejscu tuż za FC Barceloną i Realem Madryt. Jego wartość oszacowano na około 4,215 miliarda dolarów. 

Zobacz wideo Bardzo krótka konferencja Michniewicza. "Chciałem przeprosić"

Bayern straci wielkiego sponsora? "Klub niszczy swoją reputację"

Nie jest więc zaskoczeniem to, że cała masa różnych sponsorów jest chętna na wspieranie Bayernu Moanchium. Głównym podmiotem, który reklamuje się na koszulkach klubu z Bawarii, jest Deutsche Telekom. Gigant telekomunikacyjny płaci za miejsce na trykotach piłkarzy Bayernu około 30 milionów euro za sezon. 

Stanowcza reakcja władz Bayernu ws. niezaszczepionego gwiazdoraStanowcza reakcja władz Bayernu ws. niezaszczepionego gwiazdora

Innym wielkim sponsorem Bayernu Monachium są linie lotnicze Qatar Airways, które płacą klubowi aż 11 milionów euro za sezon. Ich logo pojawia się na rękawach koszulek oraz na Allianz Arenie czy w centrum treningowym. Wszystko wskazuje jednak na to, że Bawarczycy mogą w najbliższym czasie stracić tego sponsora i to na własne życzenie. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Inicjatorem projektu skierowanego przeciwko współpracy Bayernu z jakimikolwiek podmiotami związanymi z Katarem jest udziałowiec Michael Ott. Opublikował on w ostatnim czasie specjalne oświadczenie na ten temat, które spotkało się z ogromnym poparcie pozostałych członków klubu. - Chcemy wykonać ruch prewencyjny, który zapobiegnie nowej umowie - tłumaczył swoje postulaty Michael Ott dziennikowi "Bild". - Ten kraj odpowiada za masowe naruszenia praw człowieka. Istnieją także poważne zarzuty dotyczące korupcji w sporcie. Zamiast wprowadzać zmiany, Bayern Monachium aktywnie pomaga Emirowi Kataru, promując go. Jeśli Bayern milczy na temat sytuacji w Katarze, to znaczy, że wyraża obojętność. W ten sposób klub niszczy swoją reputację i nie jest wzorem do naśladowania - dodał. 

Borussia Dortmund chce sprowadzić brata swojej gwiazdy. Wielki talentBorussia Dortmund chce sprowadzić brata swojej gwiazdy. Wielki talent

Kwestia podpisania nowego kontraktu z Qatar Airways ma być jednym z głównych przedmiotów dyskusji podczas listopadowego zjazdu generalnego udziałowców klubu, który odbędzie się dokładnie 25 listopada. 

Więcej o: