Van Bommel w szoku. Wyleciał z pracy po zaledwie trzech miesiącach

VfL Wolfsburg poinformował w niedzielę, że Mark van Bommel przestał być trenerem niemieckiego zespołu ze skutkiem natychmiastowym. Jest to o tyle zaskakujące, że Holender był trenerem zespołu od 1 lipca tego roku.

Mark van Bommel przejął Wolfsburg przed tym sezonem. Początek sezonu był znakomity - cztery zwycięstwa i remis w pierwszych pięciu meczach. Od tamtej pory przegrał jednak kolejne cztery spotkania z rzędu. Mimo tego Wolfsburg nadal znajdował się na 9. miejscu w tabeli Bundesligi po dziewięciu kolejkach.

Zobacz wideo Największy wygrany meczu z Napoli. "Kibice Legii docenili jego postawę"

Van Bommel nie krył zaskoczenia decyzją władz VfL Wolfsburg

W niedzielę klub poinformował jednak, że postanowił rozwiązać umowę z van Bommelem. - Ostatecznie dzieliło nas więcej czynników niż jednoczyło - przekazał dyrektor zarządzający klubu Joerg Schmadtke. - Brak przekonania o możliwości wyjścia z trudnej sytuacji, w której się znajdujemy i odwrócenia sytuacji tak szybko, jak to możliwe, skłonił nas do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy. Życzymy Markowi wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym - dodał w oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie klubu.

Więcej o wydarzeniach sportowych przeczytasz na Gazeta.pl

Mark van Bommel nie krył zaskoczenia całą sytuacją. - Jestem zaskoczony i rozczarowany tą decyzją władz klubu, ponieważ jestem pewien, że udałoby nam się raz wrócić na dobre tory. Mam nadzieję, że zespołowi uda się szybko odwrócić sytuację - przekazał były już trener VfL Wolfsburg.

Władze klubu w komunikacie nie podały nazwiska nowego trenera, jednak zaznaczono, że informacje  nowym sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu zostaną podaną w najbliższym czasie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.