Tak Hansi Flick pożegnał się z Bayernem. Padły niespodziewane słowa

Serial dokumentalny Amazon Prime ujawnia, w jaki sposób Hansi Flick poinformował drużynę Bayernu Monachium o swoim odejściu. Swoją decyzję ogłosił w kwietniu, po jednym ze zwycięskich meczów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Hansi Flick po zakończeniu poprzedniego sezonu przestał pełnić funkcję trenera Bayernu Monachium. W ciągu niemal dwóch pełnych sezonów z klubem z Bawarii zdobył aż siedem trofeów - dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec, a do tego po jednym razie Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata, Puchar i Superpuchar Niemiec.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Robert Lewandowski: Powiedziałem do siebie: Robert Lewandowski: Powiedziałem do siebie: "to scenariusz jak z filmu Hollywoodu"

Media długo informowały o tym, że Flick może opuścić klub po wygaśnięciu kontraktu. Jako jeden z powodów podawano konflikt trenera z dyrektorem sportowym Bayernu, Hasanem Salihamidziciem. Flick rzeczywiście zdecydował się opuścić klub, a swoją decyzję drużynie ogłosił 17 kwietnia po wygranym 3:2 meczu z Wolfsburgiem.

Tak Flick pożegnał się z Bayernem. "Jestem kompletnie wyczerpany"

Amazon Prime opublikował serial dokumentalny, w którym możemy zajrzeć za kulisy mistrzowskiego dla Bayernu sezonu 2020/21. Z niego dowiadujemy się także, jak wyglądało pożegnanie Flicka z zespołem. – Panowie, muszę coś powiedzieć. Myślę, że mamy bardzo dobrą relację. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę pracować razem z wami. Macie niesamowitą mentalność, której nigdy wcześniej nie widziałem. Ale czasami nawet ja jestem kompletnie wyczerpany. Chciałem, żebyście dowiedzieli się tego ode mnie – powiedział Hansi Flick.

Wraz z ogłoszeniem informacji o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera Niemiec przez Joachima Loewa, Hansi Flick stał się głównym kandydatem do jego zastąpienia. Negocjacje pomiędzy 56-latkiem i DFB trwały dość długo, ale ostatecznie Flick nie pozostawał długo bezrobotny. Były trener Bayernu jest aktualnie trenerem niemieckiej kadry.

Nowe informacje ws. przyszłości Lewandowskiego. Za wszystkim stoi Erling HaalandNowe informacje ws. przyszłości Lewandowskiego. Za wszystkim stoi Haaland

Więcej o: