Piątek najgorszy na boisku czy jeden z lepszych zawodników? [OCENY]

Krzysztof Piątek wreszcie pojawił się w wyjściowej jedenastce Herthy Berlin, jednak zdaniem części niemieckich mediów nie był to najlepszy występ Polaka. "Bild" uznał go nawet za jednego z najsłabszych na boisku.

Niemiecki "Bild" ocenił mecz Krzysztofa Piątka na czwórkę, co gdy zwróci się uwagę na skalę oceniania, nie jest najlepszym wynikiem. Taką samą ocenę dostało jeszcze dwóch innych piłkarzy Herthy Berlin i była to najgorsza trójka na boisku. Tak samo uznał portal SofaScore.com. Polaka oceniono na 6,2 i jest to najgorsza ocena.

Krzysztof Piątek zagrał w pierwszej jedenastce. Szanse były, jednak bez skutku

Finalnie Hertha wygrała z Eintrachtem Frankfurt 2:1, Piątek miał swoje szanse na strzelenie gola, ale ich nie wykorzystał. Być może właśnie wykreowanie tych okazji, sprawiło, że nieco lepiej występ Piątka ocen portal WhoScored.com - 6,62. W tym przypadku była to jedna z najwyższych not, ponieważ jedyną osobą, którą oceniono lepiej był Suat Serdar.

Najlepszą szansę Krzysztof Piątek zmarnował w 18. minucie. Otrzymał dośrodkowanie z prawej strony, doszło do uderzenia głową, jednak znakomicie interweniował bramkarz gospodarzy. Polak przebywał na boisku do 60. minuty, gdy zmienił go Jurgen Ekklelenkamp. Po ośmiu kolejkach Hertha zajmuje 13. miejsce z dziewięcioma punktami na koncie. Eintracht jest tuż pod Herthą i ma o jeden punkt mniej.

We wrześniu Krzysztof Piątek wrócił do gry po kontuzji kolana. Polski napastnik zagrał w meczu z RB Lipsk po raz pierwszy od 4,5 miesięcy. Wcześniej dokładnie 12 maja 2021 roku kibice mogli po raz ostatni obejrzeć napastnika na boisku. Kilka dni później w starciu z Freiburgiem strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.