Piątek po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce. Ależ miał okazję! I to nie jedną

Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2:1 w 8. kolejce Bundesligi. Pierwszy raz w tym sezonie w wyjściowej jedenastce Herthy znalazł się Krzysztof Piątek, który zmarnował dobre okazje do strzelenia gola.

Mecz we Frankfurcie doskonale zaczął się dla gości. Już w 7. minucie po podaniu Vladimira Daridy gola strzelił Marco Richter. W 63. minucie prowadzenie Herthy podwyższył Jurgen Ekklelenkamp, a kwadrans później wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Goncalo Paciencia.

Mecz we Frankfurcie był pierwszym, jaki od pierwszej minuty w tym sezonie rozegrał Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski miał dwie doskonałe okazje do strzelenia gola. Pierwszą z nich Piątek zmarnował w 18. minucie.

Joan Laporta chciał zwolnić Ronalda Koemana. Wiadomo, dlaczego zmienił zdanie"Będziemy mieć zespół do walki o tytuł" - Koeman powiedział, kiedy to się stanie

Wygrana Herthy, zmarnowane szanse Piątka

Piątek otrzymał dośrodkowanie z prawej strony, doszedł do uderzenia głową, jednak znakomicie interweniował bramkarz gospodarzy - Kevin Trapp.

Po ośmiu kolejkach Hertha zajmuje 13. miejsce z dziewięcioma punktami na koncie. Eintracht jest tuż pod Herthą i ma o jeden punkt mniej. W następnej kolejce Hertha podejmie Borussię Moenchengladbach, a Eintracht zagra na wyjeździe z Bochum.

Piątek, który wrócił niedawno do gry po poważnej kontuzji, rozegrał w tym sezonie trzy mecze, w których strzelił jednego gola. W sobotę Polak przebywał na boisku do 60. minuty, gdy zmienił go Ekklelenkamp.

Haaland odskoczył Lewandowskiemu, a Borussia BayernowiHaaland odskoczył Lewandowskiemu, a Borussia Bayernowi

W 73. minucie spotkania na boisku pojawił się inny z Polaków - Dennis Jestrzembski.