Kamiński bohaterem meczu w Niemczech! Zwycięski gol w 95. minucie!

Marcin Kamiński bohaterem Schalke! Polski obrońca zdobył w 95. minucie bramkę decydującą o zwycięstwie swojego zespołu z Hannoverem 96 (1:0) w meczu 2. Bundesligi.

Schalke bardzo dobrze rozpoczęło ten sezon 2. Bundesligi. Po dziewięciu kolejkach znajdował się na 4. miejscu w ligowej tabeli, ze stratą trzech punktów do liderujących piłkarzy St. Pauli. W 10. kolejce ich rywalem był Hannover, który radzi sobie dość przeciętnie - w dziewięciu meczach zanotował 3 zwycięstwa i dwa remisy, przegrywając cztery spotkania.

I od początku spotkania było widać, że Hannover ma kłopoty w tym sezonie. Piłkarze Schalke nieustannie atakowali swoich rywali. Mimo wielu okazji Zieler nie został zmuszony do zbyt wielu interwencji, broniąc dwa strzały piłkarzy Schalke. Tym samym na przerwę obydwa zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Marcin Kamiński bohaterem Schalke! Zdobył gola w 95. minucie meczu

Po przerwie niewiele się zmieniło. Piłkarze Hannoveru nie wyprowadzali ataków, w przeciwieństwie do zawodników gości, którzy właściwie nie schodzili z połowy Hannoveru. Nadal jednak nie byli w stanie znaleźć sposobu na pokonanie Zielera, a od 78. minuty Hansena. To zmieniło się dopiero w 95. minucie, gdy Marcin Kamiński pokonał bramkarza po pięknym strzale i został bohaterem swojego zespołu, strzelając decydującego gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów.

Marcin Kamiński, który wystąpił w każdy z dziesięciu meczów ligowych Schalke, zdobył tym samym swojego pierwszego gola w tym sezonie 2. Bundesligi. Zanotował już także jedną asystę.

Schalke dzięki tej wygranej przesunęło się na 3. pozycję w tabeli 2. Bundesligi. Zespół Polaka zrównał się także punktami z liderującym St. Pauli. Lider jednak dopiero rozegra swój mecz w 10. kolejce, gdy zmierzy się w sobotę z Heidenheim