Nagelsmann nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Musi"

Julian Nagelsmann nie ma żadnych wątpliwości, do kogo powinna trafić Złota Piłka za 2021 rok. - Lewandowski zasługuję na Złotą Piłkę. Moim zdaniem musi ją zdobyć, ponieważ przez ostatnie trzy lata był najbardziej regularnym piłkarzem na świecie - powiedział trener Bayernu Monachium.

W poprzedni piątek France Football opublikowało listę 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki za 2021 rok. W tym gronie znalazło się miejsce m.in. dla Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo Jakim trenerem jest Julian Nagelsmann? "U niego każdy piłkarz musi być elastyczny"

"Polacy połączyli siły z Węgrami". Anglicy grzmią po skandalu na Wembley

W 2020 roku organizatorzy podjęli decyzję, że z racji pandemii koronawirusa nikt nie otrzyma nagrody Wzbudziło to wiele kontrowersji w Polsce, gdyż żelaznym kandydatem do wygrania prestiżowego plebiscytu był Robert Lewandowski, który w ubiegłym sezonie sięgnął w barwach Bayernu Monachium po Ligę Mistrzów.

W 2021 roku jednym z faworytów do zwycięstwa Złotej Piłki jest Leo Messi, który w lipcu wygrał z reprezentacja Argentyny turniej Copa America i był bohaterem najgłośniejszego letniego transferu, przenosząc się z FC Barcelony do PSG. Według "L'Equipe" w gronie faworytów oprócz Argentyńczyka znajdują się również Cristiano Ronaldo, Jorginho, Karim Benzema oraz Lewandowski, którzy trafili na okładkę francuskiej gazety.

Nagelsmann zabrał głos nt. szans Lewandowskiego w walce o Złotą Piłkę. "Zasługuje. Musi ją zdobyć"

Swoje zdanie na temat plebiscytu organizowanego przez Francuzów wyraził trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann na łamach "Abendzeitung Muenchen". - Lewandowski zasługuję na Złotą Piłkę. Moim zdaniem musi ją zdobyć, ponieważ przez ostatnie trzy lata był najbardziej regularnym piłkarzem na świecie - stwierdził Nagelsmann.

I dodał: - Ciało Roberta Lewandowskiego jest obecnie w takim stanie, że jest daleko do tego, aby mówić, że zbliża się jego koniec. On jest niezwykle dynamiczny, nie ma kontuzji, może dużo trenować. Zdecydowanie ufam mu, że jeszcze przez kilka lat będzie grał na najwyższym poziomie, także dlatego, że wszystko w swoim życiu układa w odpowiedni sposób, aby cały czas być w topowej formie.

Według bukmacherów największe szanse na wygranie Złotej Piłki ma Leo Messi. Kurs na jego triumf wynosi 1,35. Następny w kolejności jest Jorginho (kurs 5,50). Bardzo wysoko, bo na trzecim miejscu w kolejności jest Robert Lewandowski (kurs 7,00).

Robert Lewandowski i Erling HaalandPrezes Bayernu z jasnym stanowiskiem ws. Lewandowski - Haaland

Zwycięzcę w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki wybiorą dziennikarze ze 180 krajów z całego świata. Finałowa gala odbędzie się 29 listopada w Paryżu w Theatredu Chatelet.

Więcej o: