Historyczna umowa! Borussia absolutnie zdeterminowana, by zatrzymać Haalanda

Borussia Dortmund zrobi wszystko, by zatrzymać w swoim zespole Erlinga Haalanda. Według "Sport Bilda" władze są gotowe zaoferować najwyższą pensję w historii klubu, by Norweg nie odszedł po tym sezonie z Dortmundu.

Erling Haaland trafił do Borussii Dortmund w styczniu 2020 roku i natychmiast stał się absolutną gwiazdą zespołu. Jako jedyny w Bundeslidze był w stanie nawiązać walkę z Robertem Lewandowskim, a w ubiegłym sezonie z 10 bramkami na swoim koncie zdobył koronę króla strzelców Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo Takim składem Polska może zagrać z Albanią! Kołtoń zdradza szczegóły [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

I choć jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2023/2024, coraz więcej mówi się o jego transferze po zakończeniu aktualnego sezonu. To z powodu klauzuli zawartej w jego kontrakcie, która mówi, że będzie mógł odejść z Dortmundu już latem 2022 roku. Zgodnie z jej zapisem, za Haalanda trzeba będzie zapłacić od 75 do 90 milionów euro - to zależy od osiągniętych przez Borussię wyników sportowych.

Krzysztof Piątek o kontuzji wykluczającej go z Euro 2020: Najgorszy dzień w moim życiuNiemcy zachwyceni powrotem Krzysztofa Piątka! "Wyglądała na odmienioną"

Borussia Dortmund zdecydowana na zatrzymanie Haalanda

Borussia Dortmund jest jednak zdecydowana, żeby zatrzymać Haalanda w swoim zespole. Władze klubu są gotowe, by zaoferować Norwegowi najwyższą pensję w historii klubu. Według "Sport Bilda" ostatnia oferta ma mówić o 15 milionach euro brutto za sezon.

Na Norwegu to może jednak nie robić żadnego wrażenia. Włoskie media dotarły do informacji, które mówią, że Mino Raiola, agent Haalanda, prowadząc rozmowy z zainteresowanymi 21-latkiem klubami, żąda olbrzymich zarobków. Według "La Gazzetta dello Sport" miał domagać się pensji wynoszącej nawet 50 milionów euro rocznie, czyli ponad trzykrotnie więcej niż chce zaoferować Borussia Dortmund.

Lewandowski jednym z głównych problemów Bayernu. Tak twierdzą NiemcyLewandowski jednym z głównych problemów Bayernu. Tak twierdzą Niemcy

A chętnych na transfer Haalanda nie brakuje. Według ostatnich doniesień mediów Norwegiem interesują się czołowe europejskie kluby - m.in. Real Madryt, PSG, Bayern Monachium, Manchester United czy Manchester City.

Więcej o: