Legenda Bayernu grzmi po porażce. "Powinien poszukać nowego klubu"

Legenda Bayernu Lothar Matthaeus skrytykowała piłkarza Bayernu Bounę Sarra. - Na jego miejscu uciekłbym ze stadionu - wypalił Matthaeus, odnosząc się do obrońcy.

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał 1:2 na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt po raz pierwszy od 21 lat. Co więcej, dla mistrza Niemiec była to pierwsza porażka na Allianz Arena od 672 dni.

FacebookAwaria Facebooka. Wielkie kluby reagują. Bayern wykorzystał Lewandowskiego

Krótki, bo zaledwie 16-minutowy epizod zanotował w tym spotkaniu Marcel Sabitzer, sprowadzony w letnim oknie transferowym z RB Lipsk za 15 mln euro. Austriak z Eintrachtem pojawił się na murawie dopiero w 75. minucie. Chociaż jest pomocnikiem, to wszedł za Niklasa Suele i zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy.

Matthaues grzmi ws. Sarra. "Jeśli chce grać, a nie tylko dostawać czek na koniec miesiąca, powinien poszukać nowego klubu"

Porażkę Bayernu skomentowała legenda Bayernu Lothar Matthaeus, który przy okazji skrytykował Bounę Sarra, który przyszedł do ekipy z Monachium w październiku 2020 roku za osiem milionów euro z Olympique Marsylia i podpisał kontrakt do 2024 roku.

- Na jego miejscu uciekłbym ze stadionu. Jeśli chce grać, a nie tylko dostawać czek na koniec miesiąca, powinien poszukać nowego klubu - stwierdził Matthaeus w rozmowie ze "Sky Sports Deutschland".

Zwycięski gol dla Eintrachtu na 2:1 padł właśnie po akcji prawą stroną, którą wykończył Filip Kostić. - Podobnie jak Hansi Flick, Nagelsmann zupełnie nie liczy na Bounę Sarra. Siedział na ławce, a trener wolał wpuścić na prawą obronę kogoś, kto jest nominalnym pomocnikiem - dodał Matthaeus.

Bouna Sarr do tej pory wystąpił w 21 meczach Bayernu Monachium i raz trafił do siatki.

Rewelacja dogoniła Bayern. 18-letni supertalent co tydzień bije jakiś rekordRewelacja dogoniła Bayern. 18-letni supertalent co tydzień bije jakiś rekord

Mimo porażki Bayern Monachium utrzymał prowadzenie w Bundeslidze. Ma 16 punktów, tyle samo co Bayer Leverkusen i punkt więcej od Borussii Dortmund. W następnej kolejce po przerwie reprezentacyjnej mistrz Niemiec zmierzy się na wyjeździe Bayerem Leverkusen (17 października o godz. 15:30).