Gol Krzysztofa Piątka! Polak znów trafia w Bundeslidze!

Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji Polski zdobył bramkę w meczu Bundesligi: Hertha Berlin - Freiburg. Gospodarze przegrali jednak 1:2.

Krzysztof Piątek przez prawie pięć miesięcy leczył kontuzję, którą odniósł w maju ubiegłego roku.

Piątek znów trafia w Bundeslidze

W sobotnim spotkaniu z Freiburgiem wystąpił dopiero po raz drugi w tym sezonie. W poprzedniej kolejce grał osiem minut w wysoko przegranym, wyjazdowym pojedynku z RB Lipsk 0:6. - Oczywiście, cieszę się, że po tak długiej przerwie mogłem pomóc zespołowi. Cztery i pół miesiąca to bardzo długi czas. Musi trochę minąć, zanim będę w stanie wrócić do pełni formy - mówił reprezentant Polski po tym spotkaniu.

Teraz Krzysztof Piątek pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, zmieniając Martona Dardaia. Jego zespół przegrywał 0:1 po golu Lienharta.

W 70. minucie Krzysztof Piątek doprowadził do remisu. Asystę przy jego trafieniu miał Maximilian Mittelstadt.

Była to trzynasta bramka Krzysztofa Piątka dla Herthy w 50 występie. Oprócz tego ma trzy asysty.

Gol 26-letniego nic nie dał, bo Freiburg w 78. minucie zdobył zwycięską bramkę. Bramkarza gospodarzy pokonał Nils Petersen.

Hertha po tej porażce spadła na trzynaste miejsce w tabeli. Ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt.