Krzysztof Piątek negatywnie o swojej formie. "Musi trochę minąć"

Krótki był powrót Krzysztofa Piątka na boiska Bundesligi. Polski napastnik zagrał po raz pierwszy od 4,5 miesięcy, ale na boisku spędził tylko kilka minut. Hertha Berlin przegrała z RB Lipsk 0:6.

Przypomnijmy: Hertha grała z Schalke na wyjeździe w meczu 31. kolejki ligowych rozgrywek. Wygrała 2:1 dzięki bramkom Dedrycka Boyaty z 19. i Jessica Ngankama z 74. minuty, a dla gospodarzy już w szóstej minucie spotkania trafił Amine Harit. Sztab Herthy może być jednak zaniepokojony sytuacją z 58. minuty - wtedy z boiska z kontuzją zszedł Krzysztof Piątek. Polak doznał urazu stawu skokowego.

Krzysztof Piątek wraca po kontuzji. "Musimy pracować nad wieloma aspektami"

Dokładnie 12 maja 2021 roku kibice mogli po raz ostatni obejrzeć Krzysztofa Piątka na boisku. Kontuzja, której nabawił się napastnik w poprzednim sezonie Bundesligi, wykluczyła go z siedmiu spotkań ligowych, jednego meczu w Pucharze Niemiec oraz meczów reprezentacyjnych. W międzyczasie Polacy zagrali na Euro 2020 i w eliminacjach MŚ

Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w 83. minucie. Reprezentant Polski zmienił Suata Serdara, jednak nie udało mu się w żaden sposób przyczynić do zmiany wyniku. W pomeczowym wywiadzie z oficjalnym mediami klubowymi 26-latek skomentował przebieg spotkania z Lipskiem. - Trudno jest coś powiedzieć po tym meczu. Jesteśmy rozczarowani wynikiem, wiele aspektów nie funkcjonowało w naszej drużynie, tak jak byśmy tego chcieli. Musimy jeszcze popracować nad wieloma elementami - powiedział Krzysztof Piątek.

Legia Warszawa - Raków CzęstochowaRaków przewidział problemy Legii już przed meczem. "Spora szansa"

Polak odniósł się także do swojej dyspozycji. - Oczywiście, cieszę się, że po tak długiej przerwie mogłem pomóc zespołowi. Cztery i pół miesiąca to bardzo długi czas. Musi trochę minąć, zanim będę w stanie wrócić do pełni formy - skwitował Piątek.

Hertha Berlin po przegranej z Lipskiem zajmuje 12. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie. - Teraz musimy się skupić na meczu z Freiburgiem, wykorzystać ten tydzień na treningi, a później zrobić wszystko, by dać kibicom trzy punkty - zakończył napastnik.