Ekspert nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Z Bayernem może to robić"

Jaka przyszłość czeka Roberta Lewandowskiego? Większych wątpliwości w tej sprawie nie ma były reprezentant Polski Artur Wichniarek. - W planach Bayernu Robert jest napastnikiem numer 1 przez najbliższe trzy, cztery lata - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem".

Robert Lewandowski występuje w Bayernie Monachium od 2014 roku. 125-krotny reprezentant Polski do tej pory rozegrał w barwach mistrzów Niemiec 336 meczów oficjalnych, w których strzelił zawrotną liczbę 305 goli, dokładając do tego 65 asyst. Najlepszy piłkarz świata w 2020 roku ma ważny kontrakt z Bayernem do końca czerwca 2023 roku, a i tak w mediach nie ustają spekulacje, czy polski napastnik nie zdecyduje się w najbliższym czasie na zmianę otoczenia.

Zobacz wideo "Barcelona gra jak Stoke. Koeman jest żywym trupem w Barcelonie"

Wichniarek nie ma wątpliwości. "Kluczowi piłkarze Bayernu nigdzie się nie wybierają"

Na łamach "Super Expressu" swoje zdanie na ten temat przedstawił były reprezentant Polski Artur Wichniarek, którego zdaniem Lewandowski będzie w najbliższych latach dalej reprezentował barwy największego klubu w Niemczech.

- Robert chce osiągnąć nie tylko sukcesy indywidualne, lecz także z drużyną. Z Bayernem może to robić - tłumaczył Wichniarek.

- Bayern jest niezwykle profesjonalnie zarządzany i zawodnicy doceniają to, co mają. Najważniejsi z nich - Neuer, Kimmich, Goretzka i Mueller - przedłużają kontrakty i nigdzie się nie wybierają - zaznaczał były napastnik Herthy Berlin i Arminii Bielefeld.

Robert LewandowskiLewandowski o odwołaniu gali Złotej Piłki. "Mam nadzieję, że to nie przez to"

- Nie wiem, jakie są jego plany, ale w planach Bayernu jest napastnikiem numer 1 przez najbliższe trzy, cztery lata - podsumował Artur Wichniarek

W sezonie 2020/21 Robert Lewandowski pobił rekord Bundesligi, strzelając w jednych rozgrywkach aż 41 goli. Po pięciu kolejkach sezonu 2021/22 polski napastnik ma na swoim koncie już siedem goli, a jego drużyna w miniony weekend objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Więcej o: