Dramat Dawida Kownackiego! I to kolejny. Niemcy potwierdzają diagnozę

Poważnej kontuzji doznał Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Duesseldorf nie zagra przez kilka miesięcy.

W sobotę Fortuna Duesseldorf zremisowała u siebie z Jahn Regensburg 1:1. W końcówce spotkania z ławki rezerwowych na boisko wszedł Jakub Piotrowski, a w kadrze w ogóle zabrakło Dawida Kownackiego. W poniedziałek Fortuna wyjaśniła absencję Polaka.

Zobacz wideo "Trochę się obawiam, czy Legia nie pójdzie śladem Lecha z poprzedniego sezonu"

Ten niestety doznał bardzo poważnej kontuzji. Jak poinformował niemiecki klub, Kownacki zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie i teraz czekać będzie go kilkumiesięczna przerwa. Do zdarzenia doszło w trakcie ostatniego treningu zespołu przed sobotnim meczem.

We wtorek 4 mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań przełożony! Jest oficjalny komunikat

Poważna kontuzja Kownackiego

Kownacki jest już po dokładnych badaniach i w najbliższych dniach przejdzie operację. Po niej będzie wiadomo dokładniej, jak długa przerwa go czeka. Pewne jest jednak, że będzie to pauza liczona w miesiącach.

Nie są to pierwsze tego typu problemy zdrowotne Kownackiego. W lutym 2020 roku zawodnik uszkodził więzadło krzyżowe, przez co stracił kilka miesięcy. Poza tym 24-letni zawodnik w przeszłości miewał mniejsze i większe problemy mięśniowe, które też nie pozwalały mu złapać odpowiedniego rytmu gry.

Kownacki rozegrał w tym sezonie sześć meczów, w których strzelił gola i miał asystę. Polak wchodził jednak głównie jako rezerwowy. Tylko w spotkaniu z FC Nuernberg Kownacki znalazł się w podstawowym składzie w 2. Bundeslidze. Napastnik zagrał też całe spotkanie z piątoligowym VfL Oldenburg w Pucharze Niemiec.

Ważny głos z kadry polskich siatkarzy. Ważny głos z kadry polskich siatkarzy. "Po prostu jesteśmy taką drużyną"

Kownacki zawodnikiem Fortuny jest od stycznia 2019 roku. Najpierw przebywał w klubie na wypożyczeniu z Sampdorii, później dołączył do niego na zasadzie transferu definitywnego. Polak jest najdroższym transferem w historii Fortuny, która zapłaciła za niego około siedmiu milionów euro.

Po siedmiu kolejkach tego sezonu Fortuna zajmuje 13. miejsce z ośmioma punktami na koncie.

Więcej o: