Robert Lewandowski pobił rekord legend Bundesligi! Niezniszczalny

Robert Lewandowski zdobył gola wygranym 7:0 meczu z Vfl Bochum, dzięki czemu pobił kolejny rekord Bundesligi!

Bayern Monachium wygrał 7:0 z Vfl Bochum po dwóch trafieniach Joshuy Kimmicha, golach Sane, Gnabry'ego, Lewandowskiego, Chuopo-Motinga oraz samobójczej bramce Lampropoulosa.
Robert Lewandowski długo musiał czekać na trafienie w meczu z Vfl Bochum. Po pierwszej połowie meczu Bawarczycy prowadzili już 4:0, ale strzelali inni zawodnicy. Lewandowski trafił do siatki w 61. minucie, dobijając piłkę do pustej bramki. Polak nie dokończył spotkania z Bochum, gdyż 68. minucie Julian Nagelsmann zdecydował się wpuścić za niego Erica Choupo-Motinga.

Robert Lewandowski z kolejnym golem. Polak pobił kolejny rekord Bundesligi

Ten gol ma spore znaczenie, gdyż dzięki niemu Polak pobił kolejny rekord ligi. Tym razem chodzi o liczbę meczów domowych ze strzelonym golem. Przed meczem Lewandowski miał ich na koncie 12. Taki sam wynik w przeszłości osiągali Gerd Mueller oraz Jupp Heynckes. Po sobotnim meczu Lewandowski jest samodzielnym liderem - trafiał już w 13 meczach domowych Bayernu z rzędu. Aby znaleźć ostatni domowy mecz Bayernu Monachium bez trafienia Lewandowskiego, należy cofnąć się początku grudnia 2020 roku. Wtedy to mistrzowie Niemiec zremisowali 3:3 z RB Lipsk.

Polak znajduje się w świetniej formie w ostatnich miesiącach. W obecnym sezonie ma na koncie 11 goli w siedmiu meczach. Największe wrażenie robi regularność, z jaką Lewandowski trafia do siatki rywali. Gol w spotkaniu z Bochum oznacza, że Polak przedłużył także inne passy. Lewandowski zdobył bramkę w 19. meczach Bayernu Monachium z rzędu i 15. z rzędu w Bundeslidze.