Piłkarz Bayernu Monachium przeszedł operację serca. "Ciągle brakowało mu tchu"

Trener Julian Nagelsmann poinformował, że Kingsley Coman przeszedł operację serca. - Miał lekkie zaburzenia serca, czasami przez krótki czas łapał mniej tlenu - powiedział szkoleniowiec na konferencji prasowej przed meczem z Vfl Bochum.

Kingsley Coman rozmawia od kilkunastu miesięcy z Bayernem Monachium o nowym kontrakcie. Obecna umowa pomiędzy obiema stronami wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Kością niezgody jak dotąd są wymagania finansowe przedstawicieli Comana - Bayern oferuje 13 milionów euro za sezon, natomiast Francuz oczekuje pensji na poziomie 20 milionów euro rocznie.

Zobacz wideo Jakim trenerem jest Julian Nagelsmann? "U niego każdy piłkarz musi być elastyczny"

Kingsley Coman przeszedł operację serca. Wróci do gry po październikowej przerwie na kadry

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem Bayernu Monachium z Vfl Bochum. Szkoleniowiec zdradził, że Kingsley Coman nie zagra w najbliższych spotkaniach mistrza Niemiec ze względu na operację serca. "Kingsley przeszedł w czwartek zabieg, miał zaburzenia rytmu serca i czasami przez krótki czas łapał mniej tlenu. Wykonaliśmy mu EKG, a potem ten zabieg. We wtorek będzie wykonywał ponownie treningi cardio" - powiedział.

Szkoleniowiec Bayernu zapewnił dziennikarzy, że sytuacja zdrowotna reprezentanta Francji nie jest aż tak zła, jakby to sugerowało sformułowanie "operacja serca". "Niektórzy mają takie problemy, w końcu Coman co jakiś czas mówił, że nie zawsze dobrze mu się oddycha. W pewnym momencie dochodzi do dodatkowego uderzenia serca i wtedy możesz mieć problem z oddychaniem. Zawodnik ma się bardzo dobrze, a ból rany pooperacyjnej jest minimalny. Kiedy ona się zagoi, zacznie znowu trenować" - dodał Nagelsmann. "Kicker" dodaje, że Coman powinien wrócić do treningów z zespołem w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

Kingsley Coman występuje w Bayernie Monachium od 2015 roku, kiedy to trafił do Niemiec na zasadzie wypożyczenia z Juventusu. Francuz zagrał ponad 200 spotkań w barwach ekipy z Bawarii, zdobywając w nich 41 bramek oraz notując 50 asyst. Ze względu na problemy zdrowotne Coman do tej pory opuścił aż 85 spotkań Bayernu.

Więcej o: