Nagelsmann ujawnił, w jakim innym sporcie Lewandowski osiągałby sukcesy. "Idealny"

- Mógłby być dobrym skrzydłowym w NFL. Jest szybki i silny fizycznie. Byłby idealnym zawodnikiem do złapania krótkiego podania i przyłożenia - powiedział trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann na temat Lewandowskiego.

Robert Lewandowski znajduje się w niesamowitej formie w pierwszych tygodniach nowego sezonu 2021/22. Polak strzelił aż 10 goli w sześciu spotkaniach w barwach Bayernu Monachium.

Zobacz wideo Tak wyglądają relacje na linii Sousa-Lewandowski [SEKCJA PIŁKARSKA]

Lewandowski na boisku imponuje nie tylko skutecznością, ale również jest zawsze doskonale przygotowany do gry pod względem fizycznym. Na temat polskiego napastnika wypowiedział się trener mistrza Niemiec, Julian Nagelsmann. Według szkoleniowca Lewandowski z powodzeniem mógłby sprawdzać się w zupełnie innej dyscyplinie sportu. Były trener RB Lipsk widziałby reprezentanta Polski w futbolu amerykańskim - NFL.

Nagelsmann widziałby Lewandowskiego jako skrzydłowego w NFL. "Byłby idealnym zawodnikiem"

- Mógłby być dobrym skrzydłowym w NFL. Jest szybki i silny fizycznie. Byłby idealnym zawodnikiem do złapania krótkiego podania i przyłożenia - stwierdził Nagelsmann w rozmowie wideo z trenerem NFL Andym Reidem z Kansas City Chiefs udostępnionej dla Bayern TV.

Nagelsmann jest pod ogromnym wrażeniem tego, jak pracują amerykańscy trenerzy w NFL, gdzie zawodnicy muszą zapamiętać 500 ruchów w ciągu jednego sezonu. - Jeśli masz taką strategię gry jako trener, to następnego dnia w gazetach pojawią się wielkie nagłówki. To nie jest normalne, ale myślę, że doskonale jest być przygotowanym na każdą sytuację - podkreślił.

Lewandowski w sobotnim meczu z Bochum stanie przed szansą pobicia kolejnego rekordu. Tym razem chodzi o liczbę meczów domowych z rzędu z trafieniem na koncie. Jeśli 33-latek trafi, będzie miał ich na koncie już 13, czyli o jedno więcej od klubowych legend Juppa Heynckesa oraz Gerda Muellera. Co więcej, polski napastnik ma na koncie już 17 spotkań z rzędu dla Bayernu, w których trafiał do siatki przynajmniej raz. Poprzednio nie strzelił w rozgrywanym na początku lutego meczu z Herthą BSC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.