Alarm! Robert Lewandowski może nie zagrać w wielkim hicie Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski może nie zagrać we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Polak doznał urazu w spotkaniu z RB Lipsk i jego występ przeciwko FC Barcelonie na Camp Nou stoi pod znakiem zapytania.

W dobrym stylu na boiska Bundesligi wrócił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski, który jeszcze w środę zanotował asystę w meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Anglii (1:1), w sobotę był jednym z bohaterów Bayernu Monachium w spotkaniu z RB Lipsk.

Mistrzowie Niemiec wygrali na wyjeździe 4:1, a Lewandowski już w 12. minucie strzelił pierwszego gola, pewnie wykorzystując rzut karny. Polak mógł zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki w tym spotkaniu, jednak w decydujących momentach zabrakło mu skuteczności.

Ze szpitalnego łóżka po olimpijski medal. Ze szpitalnego łóżka po olimpijski medal. "Sześć palców u nóg, to najbardziej czadowa rzecz"

Uraz Lewandowskiego

Lewandowski przebywał na boisku do 59. minuty. To wtedy w jego miejsce na boisko wszedł Eric Maxim Choupo-Moting. Jak się okazało, zmiana spowodowana była urazem kapitana reprezentacji Polski.

- Robert poczuł napięcie w okolicach pachwiny. Jego zejście z boiska było bardziej środkiem ostrożności niż koniecznością. Początkowo planowaliśmy taką zmianę w późniejszej fazie meczu - po spotkaniu powiedział trener Bayernu Monachium, Julian Nagelsmann.

Neymar nagle wypalił w TV Globo: To nienormalne! Co muszę zrobić?Neymar nagle wypalił w TV Globo: To nienormalne! Co muszę zrobić?

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Lewandowskiego. Niemieckie media już jednak spekulują, że Polaka może zabraknąć we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Tego dnia Bayern zagra na wyjeździe z FC Barceloną w pierwszej kolejce fazy grupowej tych rozgrywek.

W obecnym sezonie Lewandowski zagrał w pięciu meczach, w których strzelił już osiem goli.