Popis Erlinga Haalanda w Bundeslidze! Lewandowski musi odpowiedzieć

Erling Haaland, napastnik Borussii Dortmund zdobywając dwie bramki w wyjazdowym, wygranym 4:3 meczu z Bayerem Leverkusen, dogonił Roberta Lewandowskiego wśród najskuteczniejszych w Bundeslidze.

W dotychczasowych trzech spotkaniach w Bundeslidze znakomity norweski napastnik miał trzy trafienia, o dwa mniej od prowadzącego w klasyfikacji najlepszych strzelców - Roberta Lewandowskiego.

Tak Kamil Glik zareagował na oskarżenia o rasizm. Tłumaczy to jednym zdaniemTak Kamil Glik zareagował na oskarżenia o rasizm. Tłumaczy to jednym zdaniem

Dublet Haalanda

W sobotnie popołudnie Borussia Dortmund grała trudny mecz wyjazdowy z Bayerem Leverkusen. Norweg znów błysnął. W 37. minucie po strzale głową wyrównał na 1:1, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony Belga Thomasa Meuniera.

Haaland znów trafił do siatki w 77. minucie przy stanie 3:3. Wtedy wykorzystał rzut karny. Gol ten okazał się zwycięski dla jego zespołu. Norweg ma niesamowity bilans w Borussii Dortmund. Zagrał 65 spotkań i strzelił aż 65 bramek!

Oprócz Haalanda dla gości trafili też Julian Brandt (49.) i Raphael Guerreiro (71.), a dla gospodarzy: Florian Wirtz (9.), Patrik Schick (45.) i Moussa Diaby (55.).

21-letni Norweg ma już zatem pięć bramek w Bundeslidze, tyle samo co Robert Lewandowski. Polak rozegrał jednak jeden mecz mniej. W sobotę o godz. 18.30 Bayern Monachium zagra na wyjeździe z RB Lipsk.

Dramat Podbeskidzia w hicie 1. ligi! Gol 19-latka w 94 minucie. Jest nowy liderDramat Podbeskidzia w hicie 1. ligi! Gol 19-latka w 94 minucie. Jest nowy lider

Borussia Dortmund po wygranej w Leverkusen, awansowała na drugie miejsce w tabeli. Prowadzi, z kompletem dwunastu punktów Wolfsburg.