"Pasujemy do siebie". Kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu zachwycony

- Jesteśmy dobrze wyćwiczonym duetem. Obaj wiemy, jak zdobywać bramki w polu karnym. Pasujemy z Robertem do siebie, jesteśmy reaktywnymi zawodnikami - powiedział Thomas Mueller w rozmowie z niemiecką gazetą "Sport Bild".

Robert Lewandowski występuje w Bayernie Monachium od początku lipca 2014 roku, kiedy to odszedł z Borussii Dortmund na zasadzie wolnego transferu. Kapitan reprezentacji Polski w meczu z Herthą Berlin przebił barierę 300 bramek w barwach ekipy z Bawarii, z czego 208 zdobył w rozgrywkach Bundesligi. Przy 40 trafieniach Lewandowskiego asystował Thomas Mueller. Polak oraz Niemiec mieli udział przy 69 wspólnych trafieniach (gole i asysty).

Zobacz wideo Tak wyglądają relacje na linii Sousa-Lewandowski [SEKCJA PIŁKARSKA]

Thomas Mueller chwali współpracę z Robertem Lewandowskim. "Pasujemy do siebie"

W rozmowie z dziennikiem "Sport Bild" Thomas Mueller wypowiedział się na temat współpracy z Robertem Lewandowskim. Mueller uważa, że obaj wzajemnie się uzupełniają na boisku. "Przez te wszystkie lata zbudowaliśmy zaufanie między sobą, ale też powtarzające się schematy. Jesteśmy dobrze wyćwiczonym duetem. Obaj wiemy, jak strzelać gole w polu karnym" - powiedział.

Mueller współpracuje z kapitanem reprezentacji Polski od lata 2014 roku. "Pasujemy do siebie, jesteśmy reaktywnymi zawodnikami. Mogę powiedzieć, że nasza współpraca wygląda coraz lepiej. Zawsze się dobrze czuliśmy w 'szesnastce'. Wiemy, gdzie szukać wolnej przestrzeni na boisku. Mając piłkę u nogi podczas biegu, możesz wcielić się w proces myślowy drugiej osoby. Możesz domyślić się, gdzie sam chciałbyś otrzymać piłkę" - dodał zawodnik Bayernu.

Zarówno Robert Lewandowski, jak i Thomas Mueller, dobrze rozpoczęli sezon 2021/2022. Reprezentant Polski zdobył siedem bramek w czterech meczach, natomiast Niemiec strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty w pięciu spotkaniach.

Więcej o: