Lewandowski zmiażdżył kolejny rekord! Takiego momentu w karierze jeszcze nie miał

Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w sobotnim meczu z Herthą Berlin, wygranym przez Bayern 5:0. Reprezentant Polski wyrównał rekord Gerda Muellera z sezonu 1969/1970 oraz strzelił swojego 299, 300 i 301. gola w barwach Bayernu Monachium. Polak nigdy nie miał także tak długiej serii meczów z golem.

Bayern Monachium nie miał żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa w trzeciej kolejce Bundesligi. Strzelanie rozpoczął Thomas Mueller, a "niewidzialną asystę" zanotował Robert Lewandowski, który przepuścił piłkę podawaną przez Alphonso Daviesa między nogami. Poza hat-trickiem Lewandowskiego bramkarza Herthy pokonał także Jamal Musiala.

Robert Lewandowski zrównał się z Gerdem Muellerem. Może pobić kolejny rekord po przerwie reprezentacyjnej

Hat-trick zdobyty przez Roberta Lewandowskiego w meczu z Herthą Berlin sprawił, że napastnik został drugim zawodnikiem w historii Bayernu Monachium z co najmniej 300 bramkami na koncie. Klub w mediach społecznościowych chwalił się tym osiągnięciem, nawiązując do słynnego filmu o Spartanach – "300". Lewandowski strzelił 301 goli w 333 meczach w barwach drużyny z Bawarii i przed nim jest tylko Gerd Mueller (523 bramki).

Takiej serii Lewandowski jeszcze nie miał

Robert Lewandowski wyrównał rekord niemieckiej legendy i zdobył co najmniej jedną bramkę w ostatnich 16 spotkaniach. Kapitan reprezentacji Polski może pobić ten rekord w meczu z RB Lipsk, który odbędzie się w sobotę 11 września, tuż po przerwie reprezentacyjnej. Dodatkowo Lewandowski ustanowił nowy rekord życiowy, notując 13. mecz w Bundeslidze z rzędu, w którym zdobył co najmniej jedną bramkę.

Robert Lewandowski został zapytany przez dziennikarza niemieckiej telewizji Sky o rekord Gerda Muellera z sezonu 1969/1970. "Ja jestem nieustannie głodny sukcesów i czuję się zdecydowanie lepiej niż przed laty. Nie myślę o rekordach, one przychodzą same. Ja jestem skupiony na sobie i na swojej grze" – skwitował napastnik Bayernu.