Lewandowski skomentował swojego hattricka. "Niewidzialna asysta" była słowem "dziękuję"

Po meczu Bayernu z Herthą łatwo skupić się na hattricku Roberta Lewandowskiego, ale Polak miał też duży udział przy pierwszym golu dla mistrzów Niemiec. Napastnik przepuścił wtedy piłkę do Thomasa Muellera. - Czułem, że tam jest - mówił po meczu dla telewizji "Sky Sports" i wyjaśniał, dlaczego w ten sposób chciał podziękować Niemcowi.

Lewandowski zdobył aż trzy z pięciu bramek Bayernu w meczu trzeciej kolejki Bundesligi przeciwko Hercie Berlin. Polak prezentował się świetnie nie tylko w roli wykańczającego akcje mistrzów Niemiec, co zaprezentował już na początku spotkania. 

Zobacz wideo "Legia ma wymagających rywali, ale to będzie święto dla polskiej piłki"

"Niewidzialna" asysta i geniusz Lewandowskiego jeszcze przed trzema golami

Pierwszy gol dla Bayernu padł po kapitalnej akcji całego zespołu, ale prawdziwym geniuszem pokazał się w niej Robert Lewandowski. Polak dostał podanie w polu karnym, jednak zdecydował, że to nie on odda strzał na bramkę Herthy. 

Robert Lewandowski z 300. golem dla Bayernu"Dreihundert" Robert Lewandowski jak Spartanie w filmie! Przekroczył magiczną granicę

Napastnik przepuścił piłkę do wbiegającego tuż za nim Thomasem Muellerem, a ten dał prowadzenie Bayernowi. "Niewidzialna asysta" - nazwał to zagranie komentujący to spotkanie na antenie Viaplay Mateusz Borek.

 

Bramka Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - Hertha BerlinTak Lewandowski zdobył hattricka i dołożył "niewidzialną" asystę [WIDEO]

"Zobaczyłem, że Thomas biegnie za mną. To było małe podziękowanie"

Po meczu Polak wytłumaczył, dlaczego przy pierwszym golu Bayernu podjął właśnie taką decyzję. - Czasami pierwsza bramka w meczu staje się tą najważniejszą. Zobaczyłem, że Thomas biegnie za mną. Czułem, że tam jest. To było też małe podziękowanie dla niego po wszystkich asystach dla mnie - wskazał. 

Hat-trick Lewandowskiego! Kolejny rekord! Absolutna dominacja BayernuHat-trick Lewandowskiego! Kolejny rekord! Absolutna dominacja Bayernu

Mueller w zeszłym sezonie zaliczył 18 asyst w meczach Bundesligi. W obecnym sezonie niemieckiej ligi ma ich już dwie. Dla Lewandowskiego trafienia przeciwko Hercie były trzecim, czwartym i piątym golem w tym sezonie Bundesligi.

Więcej o: