Robert Lewandowski znów na szczycie! Klasyfikacja strzelców Bundesligi

Bayern Monachium nie dał żadnych szans Hercie Berlin i wygrał 5:0 w meczu trzeciej kolejki Bundesligi. Hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski, który dzięki temu wyczynowi został liderem klasyfikacji strzelców.

Robert Lewandowski dzięki swojej świetnej dyspozycji zapisał się w historii Bayernu Monachium i całej Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski strzelił co najmniej jedną bramkę w 13 meczach Bundesligi z rzędu i w 16 meczach we wszystkich rozgrywkach, dzięki czemu wyrównał rekord Gerda Muellera z sezonu 1969/1970. Dodatkowo Lewandowski strzelił swojego 300 i 301. gola w 333 występie w barwach Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski lubi strzelać Hercie Berlin. Aż siedem goli w ostatnich trzech meczach

Robert Lewandowski tuż przed rozpoczęciem spotkania odebrał nagrodę od magazynu "Kicker" za wygranie plebiscytu na zawodnika sezonu 2020/2021. Polski napastnik po raz pierwszy pokonał bramkarza Herthy w 35. minucie, a bramka została uznana po interwencji systemu VAR - najpierw arbiter odgwizdał spalonego. Lewandowski potem wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 70 i 84. minucie spotkania, kończąc starcie z hat-trickiem.

Kapitan reprezentacji Polski w ostatnich trzech meczach przeciwko Hercie Berlin strzelił siedem bramek. W trzeciej kolejce poprzedniego sezonu Bayern Monachium wygrał 4:3, a wszystkie bramki zdobył właśnie Lewandowski. W rundzie rewanżowej Bawarczycy skromnie pokonali berlińczyków (1:0), ale gola strzelił Kingsley Coman. Łącznie Lewandowski grał przeciwko Hercie w 20 meczach i zdobył w nich 15 bramek oraz zanotował pięć asyst.