Oficjalnie: Bayern przedłużył kontrakt z gwiazdorem. Prawie doścignął Lewandowskiego

Bayern Monachium przedłużył kontrakt z Joshuą Kimmichem. Niemiecki pomocnik związał się z klubem umową, która będzie obowiązywała do 2025 roku.

Na początku sierpnia "Bild" poinformował, że przedłużenie umowy z Joshuą Kimmichem jest tylko kwestią czasu. Kontrakt reprezentanta Niemiec wygasał w 2023 roku, ale przedłużenie tej umowy było jednym z priorytetów władz Bayernu Monachium. Według niemieckich mediów Kimmich miał wynegocjować sobie dużą podwyżkę. Do tej pory zarabiał około 10 milionów euro na sezon. Teraz ta kwota może się niemal podwoić, a to oznacza, że więcej zarabiać będzie jedynie Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Tak Lewandowski stał się cyborgiem. "Bardzo nie lubił takiej gry, ale dużo to dało" [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Robert Lewandowski i Erling HaalandNiemiecki ekspert rozstrzygnął, kto jest lepszy: Lewandowski czy Haaland

Joshua Kimmich na dłużej w Bayernie. "Wysyłamy mocny sygnał"

Obie strony ostatecznie doszły do porozumienia i w poniedziałek Bayern ogłosił, że Joshua Kimmich podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 2025 roku. - Najważniejszym powodem przedłużenia mojego kontraktu jest to, że w Bayernie mogę z radością realizować swoją pasję każdego dnia. Mam zespół, w którym mogę osiągnąć wszystko, a wielu kolegów z drużyny stało się dla mnie prawdziwymi przyjaciółmi. Dlatego w ogóle zacząłem grać w piłkę nożną, bo to powinna być zabawa. Nadal nie sądzę, że jestem u kresu rozwoju i jestem przekonany, że w Bayernie będzie wiele możliwości w następnych latach. Co więcej, moja rodzina czuje się tutaj jak w domu. Monachium stało się drugim domem. Takiej kombinacji nie można znaleźć na całym świecie – powiedział Kimmich, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Dzięki przedłużeniu kontraktu z Kimmichem, Bayern wysyła mocny sygnał, wewnątrz i na zewnątrz. Chcemy, aby nasi najlepsi zawodnicy mieli długie umowy – powiedział dyrektor sportowy klubu, Hasan Salihamidzić.

Przedłużenie kontraktu z Kimmichem to sukces władz Bayernu, które starają się zatrzymać innych kluczowych graczy. "Bild" na początku sierpnia donosił, że trudne rozmowy toczą się z Leonem Goretzką i Kingsleyem Comanem. Podobnie jak w przypadku Kimmicha przed przedłużeniem kontraktu, w 2023 roku wygasa umowa Roberta Lewandowskiego. Kilka dni temu prezydent Bayernu w rozmowie z "Bildem" stwierdził, że jest za wcześnie, aby mówić o przedłużeniu umowy.

Germany Bundesliga Soccer"Poza pierwszą bramką nie był zbyt widoczny". Taka ocena gry Lewandowskiego to wyjątek

Więcej o: