Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Lewandowski strzela gola, a wtedy kamera pokazała Haalanda. Furia!

Robert Lewandowski strzelił gola, a Erling Braut Haaland nie krył złości po straconej bramce. Kamery nagrały reakcję Norwega na pierwszego gola Bayernu Monachium w Superpucharze Niemiec.

To był dobry dzień dla Roberta Lewandowskiego. Napastnik strzelił dwa gole i przyczynił się do zdobycia przez Bayern Monachium kolejnego Superpucharu Niemiec. Frustracji na boisku nie krył Erling Braut Haaland. Eksperci zapowiadali wyrównane starcie snajperów, ale Norweg okazał się bezradny wobec obrony mistrza Niemiec. Bayern po raz szósty z rzędu pokonał Borussię Dortmund - to najdłuższa taka seria w historii starć obu drużyn.

Erling Haaland nie krył złości. Żywiołowa reakcja na gola Roberta Lewandowskiego

Pierwsza bramka padła jednak w 42. minucie. Robert Lewandowski kapitalnie, na pełnym sprincie, wbiegł w pole karne i wyskoczył do dośrodkowania Serge'a Gnabry'ego. Strzał głową Polaka był tak mocny, że bramkarz nawet nie zareagował. W tym samym czasie ze środka boiska wszystko obserwował Erling Haaland. Gdy napastnik Bayernu zdobył bramkę, 21-latek wpadł w furię i zaczął energicznie kopać w murawę.

Najbliżej Haalanda był Niklas Suele, ale obrońca Bayernu Monachium zignorował napastnika Borussii Dortmund, a jedynie zmierzał do swoich kolegów z drużyny, aby wspólnie celebrować trafienie Lewandowskiego. Przypomnijmy, że to był 23. gol Polaka przeciwko byłemu zespołowi.

Tak Niemcy podsumowali występ Roberta Lewandowskiego! Tak Niemcy podsumowali występ Roberta Lewandowskiego! "Prywatny pojedynek"

Tuż po zmianie stron było już 2:0. Lewandowski przepuścił między nogami piłkę zagraną z lewego skrzydła wzdłuż bramki. Trafiła ona pod nogi Muellera, który z najbliższej odległości podwyższył wynik. W 74. minucie Polak wpisał się na listę strzelców po raz drugi, dzięki czemu wyrównał swój kolejny rekord. Do tej pory jego "ulubionym" rywalem był Wolfsburg, któremu strzelił 24 gole. Bramki w meczu o Superpuchar były jego 23. i 24. trafieniem przeciwko Borussii Dortmund. BVB bramkę kontaktową zdobyło w 64. minucie, gdy cudownym technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Marco Reus.