"Gerd Mueller nie jadł i nie pił przez 15 dni". Dramatyczne informacje "Bilda"

Gerd Mueller nie jadł i nie pił przez ostatnie 15 dni swojego życia - wynika z informacji podanych przez "Sport Bild". Legendarny napastnik Bayernu Monachium zmarł w niedzielę 15 sierpnia w wieku 75 lat.

"Dziś nasz świat w FC Bayern stanął w miejscu. Rekordowi mistrzowie Niemiec i wszyscy jego fani opłakują Gerda Muellera, który zmarł w niedzielę wczesnym rankiem w wieku 75 lat" - napisał w niedzielę 15 sierpnia Bayern na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Raków gra dalej w Europie. "W starciu z Gent nie stawiam ich na straconej pozycji"

Niemcy opłakują śmierć Gerda Muellera. Niemcy opłakują śmierć Gerda Muellera. "Bezprecedensowy rekord"

Wstrząsające informacje niemieckich mediów. Gerd Mueller nie jadł i nie pił przez kilkanaście dni

Gerd Mueller od lat chorował na alzheimera, ale przez ostatni rok jego stan bardzo się pogorszył. - Jest cichy, bardzo spokojny. Przez większość dnia śpi, ale nie wygląda na zestresowanego, czuje się dobrze - mówiła kilka miesięcy temu żona legendarnego napastnika, Uschi Mueller.

Teraz dziennikarze Sport Bild ujawnili szczegóły ostatnich dni życia Gerda Muellera."Nie jadł ani nie pił przez ostatnie 15 dni. Jak zawsze w ciągu ostatnich sześciu i pół roku, jego żona Uschi prawie codziennie odwiedzała go w domu opieki" - czytamy w niemieckim dzienniku.

68 goli w 62 meczach w barwach reprezentacji Niemiec. 566 goli w 607 meczach w Bayernie Monachium. Mistrzostwo Europy z 1972 r. i mistrzostwo świata dwa lata później. Kilka rekordów, w tym do niedawna ten legendarny, pobity w zeszłym sezonie przez Roberta Lewandowskiego: z 40 golami w jednym sezonie Bundesligi - lista osiągnięć Gerda Muellera jest bardzo długa. Słynny "Bomber der Nation" to nie tylko jeden z najlepszych piłkarzy w historii niemieckiego futbolu, ale i legenda światowej piłki.

- Mistrzu, zawsze będziesz dla mnie niezwykłą inspiracją. Twoje legendarne osiągnięcia zawsze będą wyzwaniem dla nas piłkarzy. Dziękujemy, że jesteś dla nas sportowym wzorem do naśladowania - powiedział po śmierci legendy Robert Lewandowski.

Gerd Mueller nie żyje. Robert Lewandowski zareagował na odejście legendyRobert Lewandowski pożegnał Gerda Muellera

Więcej o: