Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest decyzja ws. Lewandowskiego i jego następcy w Bayernie. "To pewne"

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat możliwych przenosin Roberta Lewandowskiego do Premier League. Spore zainteresowanie napastnikiem Bayernu wykazywały władze Chelsea. Prezydent niemieckiego klubu uciął jednak wszystkie spekulacje w kwestii przyszłości Polaka.

Jak w każdym okienku transferowym niedawno wrócił temat transferu Roberta Lewandowskiego. Od kilku tygodni przenosinami Polaka żyją przede wszystkim angielskie media. W kontekście możliwej przeprowadzki gwiazdora Bayernu Monachium pojawiały się takie kluby jak Manchester City czy Chelsea. Przede wszystkim ten drugi klub miał uważnie obserwować sytuację zawodnika.

Zobacz wideo To jest geneza porażki Polski na Euro 2020

Prezydent Bayernu dementuje plotki ws. Lewandowskiego. "To pewne"

Władze Bayernu Monachium tradycyjnie jednak powtarzają, że Robert Lewandowski nie jest na sprzedaż. Zarządzający klubem są bardzo zadowoleni ze swojego napastnika i nie mają zamiaru pozwolić mu nigdzie odejść przynajmniej do końca jego kontraktu, czyli 30 czerwca 2023 roku. Potwierdził to ostatnio po raz kolejny nowy prezydent niemieckiego klubu Herbert Hainer.

Haaland komentuje plotki transferowe. Haaland komentuje plotki transferowe. "To dużo pieniędzy za jedną osobę"

- Moim zdaniem Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. Bardzo się cieszymy, że mamy go w naszym zespole. Jego kontrakt trwa jeszcze dwa lata. W tym czasie będzie grać w Bayernie. To pewne - przyznał Hainer w rozmowie z portalem spox.com. Prezydent Bayernu zdementował także doniesienia, jakoby klub poszukiwał następcy Polaka. - Obecnie nie szukamy następcy Roberta, ponieważ na pewno będzie dla nas grał przez kolejne dwa lata. Po tym będziemy mogli rozważyć pozyskanie następcy - przyznał. 

Wiemy, kto skomentuje pierwszy mecz Bundesligi w Viaplay. Wiemy, kto skomentuje pierwszy mecz Bundesligi w Viaplay. "Nowy, wielki duet"

Nic dziwnego, że władze Bayernu nie chcą pod żadnym pozorem tracić Roberta Lewandowskiego. Polak od kilku sezonów jest zdecydowanym liderem i najlepszym strzelcem zespołu. W poprzednim sezonie poprowadził Bayern do kolejnego mistrzostwa Niemiec, zdobywając przy okazji swój szósty tytuł króla strzelców Bundesligi z 41 bramkami na koncie. Dzięki temu pobił legendarny rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/72.

Więcej o: