Wielkie problemy Puchacza na zgrupowaniu Unionu. Musiał trafić do szpitala!

Tymoteusz Puchacz zmaga się z problemami zdrowotnymi na zgrupowaniu przedsezonowym Unionu Berlin w Austrii. 22-letni obrońca spędził dwa dni w szpitalu i choć wrócił już do ośrodka treningowego, to nadal nie trenuje z zespołem.

Tymoteusz Puchacz jest zdecydowanie jednym z największych wygranych ostatnich miesięcy. Pomimo słabego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań akurat 22-letni obrońca był jedną z najjaśniejszych postaci drużyny. Dzięki temu wywalczył sobie wymarzony transfer do Unionu Berlin, który zapłacił za niego około 3,5 miliona euro. W dodatku głównie dzięki problemom zdrowotnym Arkadiusza Recy Puchacz dostał powołanie od selekcjonera Paulo Sousy powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2020. 

Zobacz wideo Kto winnym niepowodzenia na Euro 2020?

Problemy Tymoteusza Puchacza w nowym klubie. Dwudniowy pobyt w szpitalu i przerwa w treningach

Mistrzostwa Europy nie były udane ani dla reprezentacji, ani dla Tymoteusza Puchacza, ale już samo powołanie dało młodemu zawodnikowi sporo motywacji do dalszej pracy. Po krótkiej przerwie 22-latek rozpoczął treningi w Unionie Berlin i wyjechał z drużyną na zgrupowanie przedsezonowe do Austrii. 

Niestety dla Puchacza nie wszystko poszło po jego myśli i raczej nie tak wyobrażał sobie swój początek w niemieckim klubie. Reprezentant Polski już od pierwszego dnia pobytu w Austrii zgłaszał dolegliwości układu pokarmowego. Ostatecznie doprowadziły go one do szpitala. Według doniesień magazynu "Kicker" Polak doznał poważnego rozstroju żołądka, przez który spędził w placówce aż dwa dni. W czwartek obrońca dołączył już do drużyny, ale nadal nie rozpoczął treningów. - Tymek zgłaszał problemy, jeszcze zanim tu przyjechał. Przeprowadzamy badania, żeby mieć pewność, że jego niedyspozycja to na pewno tylko zatrucie pokarmowe - powiedział Oliver Ruhnert, kierownik zespołu. 

W Unionie Berlin wraz z Tymoteuszem Puchaczem występuje jeszcze Paweł Wszołek. 29-latek także przeniósł się do Berlina latem z Legii Warszawa i nie zadebiutował jeszcze w drużynie. Union Berlin rozpocznie nowy sezon od starcia z Bayerem Leverkusen, 14 sierpnia, o godz. 15:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.