Wybrano najlepszych piłkarzy Bayernu w historii. Lewandowskiego nie ma nawet w TOP3

Bayern Monachium prowadzi w niemieckiej Bundeslidze nieprzerwanie od dziewięciu lat, choć trofea krajowe i międzynarodowe zdobywał także przed laty. Redakcja TVP Sport przygotowała zestawienie najlepszych dziesięciu piłkarzy w historii klubu. Robert Lewandowski znalazł się w czołówce, ale do TOP3 wciąż mu brakuje.

Robert Lewandowski jest jednym z podstawowych zawodników Bayernu Monachium. Od kilku lat napastnik stał się także najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem w zespole. W sezonie 2019/20 32-latek wygrał z drużyną wszystkie trofea krajowe i międzynarodowe, wliczając Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy czy Superpuchar Niemiec. Zdobył także tytuł króla strzelców w Pucharze Niemiec, Bundeslidze i LM. 

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Kolejny sezon nie był tak owocny w puchary, choć Robert Lewandowski zapisał się w historii Bundesligi indywidualnie. Oprócz mistrzostwa kraju Polak przełamał barierę 40 goli, co jest najlepszym wynikiem w historii ligi. Z 41 trafieniami Lewandowski pobił 49-letni rekord Gerda Muellera. Wyniki kapitana reprezentacji Polski sprawiły, że jak wybrało TVP Sport, zajął szóste miejsce wśród najlepszych piłkarzy klubu. 

Bayern Monachium. Jak prezentuje się TOP10 piłkarzy w historii klubu? 

Najlepsi piłkarze w historii Bayernu Monachium:

  1. Franz Beckenbauer 
  2. Gerd Mueller
  3. Karl-Heinz Rummenigge
  4. Lothar Matthaeus
  5. Sepp Maier
  6. Robert Lewandowski
  7. Philipp Lahm
  8. Oliver Kahn
  9. Thomas Mueller
  10. Franck Ribery

Redakcja podkreśla, że nieobecność Manuela Neuera jest spowodowana zestawieniem Seppa Maiera, jednego z najlepszych bramkarzy w dziejach Bayernu Monachium. "Legendarny zawodnik Bayernu był ostoją klubu przez prawie dwadzieścia lat" - czytamy w uzasadnieniu wyboru. 

Lothara Matthaeusa dziennikarze nazwali "mózgiem drużyny, jej najważniejszym elementem". Rummenigge natomiast był jednym z najbardziej utalentowanych technicznie piłkarzy, co przełożyło się na dwukrotną wygraną na gali Złotej Piłki (1980-1981). Gerd Mueller natomiast został pokonany pod względem goli strzelonych w jednym sezonie, ale to wciąż do niego należy rekord bramek zdobytych w historii Bundesligi. Niemiec ma ich na koncie 365. Beckenbauer natomiast pozostaje niekwestionowanym liderem swoich czasów. Były reprezentant Niemiec dwukrotnie otrzymał Złotą Piłkę i czterokrotnie został wybrany najlepszym piłkarzem w kraju. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.