Bayern Monachium ruszył na pomoc ofiarom powodzi! "To dopiero pierwszy krok"

Bayern Monachium razem z firmą Telekom i 1.FC Koeln przekazały 100 tysięcy euro na pomoc dla powodzian. - Szkody spowodowane tą katastrofą są druzgocące - przyznał prezez Bayernu, Oliver Kahn.

Niemcy zmagają się z gwałtownymi powodziami na zachodzie kraju. Bilans jest tragiczny – ponad 100 osób straciło życie, a setki kolejnych jest uważanych za zaginionych. Na razie nie jest możliwe oszacowanie strat wywołanych przez powódź, ale najprawdopodobniej będą to miliardy euro.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Oktagon. MMA. Nie żyje rekordzista i legenda MMA. Śmierć w więzieniu

Bayern pomaga powodzianom

Powodzianom ruszył na pomoc między innymi Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec wspólnie ze swoim partnerem, firmą Telekom, i innym zespołem z Bundesligi, 1.FC Koeln, przekazali 100 tysięcy euro na rzecz poszkodowanych w powodzi. "Kwota jest dzielona przez partnerów na trzy, a pieniądze trafią do organizacji „Lichtblicke e.V.", która rozdysponuje ją wśród poszkodowanych. Czek zostanie wystawiony przed towarzyskim spotkaniem mistrzów Niemiec z Kolonią w Villingen" – napisał klub w komunikacie.

"Szkody spowodowane tą katastrofą są druzgocące. FC Bayern, razem ze swoim partnerem Telekom i sparingpartnerem 1.FC Koeln, chce pomóc ludziom, którzy nie z własnej winy cierpią z powodu tak poważnych trudności. Ta darowizna to dopiero pierwszy krok, FC Bayern planuje dalsze możliwości wsparcia" – zapowiedział prezes klubu, Oliver Kahn.

 

Europa pod wodą. Wiele krajów zmaga się z kataklizmem

Nie tylko Niemcy zmagają się z powodziami, choć tam sytuacja jest najgorsza. Według Reutersa około 1300 osób jest zaginionych. Tak wysoka liczba ma związek z zerwaniem połączeń telefonicznych i brakiem prądu.W wielu miejscach woda się cofa, odkrywając ciała osób, które utonęły. Tysiące ludzi pozostało bez dachu nad głową. Poza tym powodzie wystąpiły również w Belgii, Holandii i Luksemburgu.

Tragedia na półmaratonie w Radomiu. Policja bada okoliczności śmierci biegacza Tragedia na półmaratonie w Radomiu. Policja bada okoliczności śmierci biegacza

Więcej o: