Prokuratura w siedzibie Bayernu! Rozmowy i przeszukania. Klub reaguje

Dziennikarz "Sport Bilda" Christian Falk informuje, że prokuratura przeszukała siedzibę Bayernu Monachium. Powodem przeszukania są powiązania biznesowe z platformą biletową "Viagogo", przeciwko której toczy się postępowanie w sprawie podejrzenia oszustwa podatkowego.

Według informacji Christiana Falka ze "Sport Bilda" w środę rano w ośrodku Bayernu Monachium przy Saebener Strasse pojawiło się około dziesięciu śledczych, którzy nie tylko przeszukali klubowe biura, ale także rozmawiali z dyrektorem finansowym Janem-Christianen Dreesenem, szefem działu prawnego Michaelem Gerlingerem oraz członkiem zarządu Joergiem Wackerem. To wszystko ma związek z działaniami prokuratury w Mannheim, która prowadzi śledztwo przeciwko platformie biletowej "Viagogo", podejrzewanej o oszustwa podatkowe.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Stanisław Czerczesow, trener reprezentacji Rosji, podczas meczu z DaniąStanisław Czerczesow zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Rosji!

Bayern skomentował doniesienia "Sport Bilda"

"Sport Bild" zwrócił się do Bayernu o komentarz do tej sytuacji. Klub odpowiedział, że ani on, ani żadna nadrzędna organizacja piłkarska lub związek nie są przedmiotem dochodzenia. Że wszyscy brani są pod uwagę jedynie jako świadkowie w trakcie śledztwa dotyczącego zewnętrznego podmiotu, czyli firmie "Viagogo", która pośredniczyła w sprzedaży biletów.

Tak, pośredniczyła, bo Bayern mniej więcej siedem lat temu zakończył z nią współpracę, a następnie uruchomił własną platformę sprzedaży, na której bilety w przeciwieństwie do "Viagogo" - jak czytamy w "Bildzie" - nie były sprzedawane po zawyżonych cenach. To problem, z którym zmaga się futbol. Też obecnie, bo brytyjskie media informują, że ceny biletów na niedzielny finał na Wembley na stronie różnych pośredników sięgają nawet 50 tys. funtów. I apelują do kibiców, by nie dali się naciągać.

Gromy na polskiego sędziego po karnym Anglii. Będzie na finale Euro?Gromy na polskiego sędziego po karnym Anglii. Będzie na finale Euro?

"Bild" przypomina, że "Viagogo" współpracowała także w przeszłości z innymi klubami Bundesligi - Hamburgerem SV i VfL Bochum.

Więcej o: